• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Odvodňovacie žľaby_deleted

Odvodňovacie žľaby a ich využitie v okolí domu

Spevnené vodorovné plochy v okolí budov sa musia z času na čas vysporiadať s väčším množstvom vody. Nečakajte, že sa voda niekde stratí! Vsiakne do muriva alebo si nájde cestičky cez pracne vybudovaný povrch a začne poškodzovať ich štruktúru. Odvodňovacie žľaby ponúkajú zaujímavé riešenie, ako udržať chodníky, terasy, či pojazdové plochy bez zrážkovej vody. Ako sa v ponuke rýchlo zorientovať?

Líniové a bodové odvodňovacie žľaby

Prvou dilemou spotrebiteľov je voľba materiálu - betónové alebo plastové žľaby? Betónové ponúkajú dlhšiu životnosť, ktorá je vykúpená vyššou cenou. Plastové žľaby, vyrobené z odolného polypropylénu odolávajú mrazom, vysokým teplotám a jednoducho sa s nimi manipuluje. Hodia sa najmä do okolia rodinných domov, ktoré nie sú natoľko vystavené záťaži, ako verejné priestranstvá. 

Odvodový systém môže bodový alebo líniový. Pri bodovom je povrch mierne zvlnený, aby vodu navádzal k “odtokom”. Líniový systém, alebo aj odvodňovacie žľaby, umožňuje vytvoriť jednoduchú schému, v ktorej výpust žľabu vedie nahromadenú vodu až ku kanalizácii.

Faktor únosnosti

U-profil žľabu sa pevne inštaluje do podložia, viditeľnou zostáva iba vonkajšia mriežka. Môže byť plastová s únosnosťou do 1,5 t, alebo z liatiny či nerezovej ocele, ktorá si poradí so zaťažením do 12,5 t. Pri realizácii odvodňovacieho systému by sa malo prihliadať na to, aby boli hlavné línie mimo obvyklú plochu státia automobilu. Predovšetkým, ak ich inštalujete v okolí garáže. 

Dávame do pozornosti odvodňovacie žľaby Bielbet a Nicoll - majú veľmi dobrú nosnosť a nepodliehajú poveternostným vplyvom. K obľúbeným produktom patrí garážový set - praktický set 3 žľabov, ktorý môže vyriešiť zadržiavanie vody aj pred vašou garážou.

Zobraziť viac...
0 položka
Cena
Kategória je prázdna
Bohužiaľ, kategória momentálne neobsahuje žiadne produkty.