Upozorňujeme, že momentálne dochádza k oneskoreniu objednávok so skleníkmi a obrubníkmi (aj keď sú skladom).

Prehliadaním eshopu potvrdzujete, že ste sa oboznámili s tým, čo cookies sú a ako ich môžete odmietnuť, a ako spracovávame osobné údaje.

Doprava 12.00 EUR

Dilatačný okrajový pás s PE fóliou a páskou

Rozvoz kuriérom po celej SR

Dilatačný okrajový pás s PE-fóliou a samolepiacou páskou pohlcuje rozťažnosť materiálu, zabraňuje poškodeniu podlahy a zároveň znižuje prenos hluku.

od 0.31 € /bm vrátane 20% DPH

Najskôr vyberte variant kliknutím nižšie a následne zadajte množstvo.

Kliknite a vyberte z 4 variantov
 • Dilatačný okrajový pás s PE fóliou a páskou 100mm 5mm
  Šírka100mm
  Hrúbka5mm
  0.31 EUR

  Skladom

 • Dilatačný okrajový pás s PE fóliou a páskou 120mm 5mm
  Šírka120mm
  Hrúbka5mm
  0.33 EUR

  Skladom

 • Dilatačný okrajový pás s PE fóliou a páskou 100mm 8mm
  Šírka100mm
  Hrúbka8mm
  0.35 EUR

  Skladom

 • Dilatačný okrajový pás s PE fóliou a páskou 150mm 8mm
  Šírka150mm
  Hrúbka8mm
  0.36 EUR

  Skladom

Popis
Súbory na stiahnutie
Technické špecifikácie

Popis produktu

Dilatačný okrajový pás s PE-fóliou a samolepiacou páskou pohlcuje rozťažnosť materiálu, zabraňuje poškodeniu podlahy a zároveň znižuje prenos hluku. Používa sa ako trvale pružná výplň dynamicky namáhaných dilatačných škár.

Vhodné použitie: v stavebníctve (tesnenia, dilatácie - pre oddelenie zvislých stavebných konštrukcií od betónových plôch a na zachytenie rozpínavosti stavebných materiálov, pre namáhané škáry) pri opravách v domácnostiach

Rozmer:

 • hrúbka: 8 mm
 • šírka: 150 mm
 • návin: 50 m

Na objednávku je možné dodať aj iné hrúbky a šírky dilatačného pásu.

Montážny návod kročajového izolačného pásuNa očistenú konštrukciu, zbavenú hrubých nečistôt, môžeme pokladať kročajový izolačný pás priamo z role a potom pomocou noža, alebo nožníc odstrihneme priamo na mieru plochy. Pokiaľ používame pás pod betónovú mazaninu, odporúčame vzhľadom k možnému vzniku hlukových mostov, prekladať izoláciu minimálne o 10 centimetrov. Pri priestupoch, napr. rozvodu kúrenia a pod., je potrebné tieto rozvody dokonale obaliť materiálom izolácie.

Pri stenách je vhodné použiť okrajový dilatačný pásik a tak oddeliť obvodový plášť od samotnej podlahy. Dilatačné pásiky bránia šíreniu rezonancií do zvislých konštrukcií. Pri pokladaní je možné po páse chodiť bez toho, že by to malo vplyv na jeho vlastnosti. Táto kročajová izolácia sa v žiadnom prípade nesmie zakrývať sypkým materiálom, ako napr. pieskom či kamenivom. Pri inštalácii je potrebné dbať na jeho dôkladné položenie, aby niektoré jeho časti neboli voľne vo vzduchu. V opačnom prípade by mohlo dôjsť pri následnej betonáži k sadaniu a popraskaniu betónovej mazaniny.

Dilatačný okrajový pásik s PE fóliouPoužíva sa ako izolačná kroková vrstva, ktorá sa vkladá zvisle, medzi podlahu a stenu v kombinácii s PE fóliou, ktorá slúži ako separačná vrstva v kombinácii s materiálom PE fólie, pri konštrukcii liatych anhydridových podláh poprípade v kombinácii s podlahovým kúrením.

Montážny návod dilatačného okrajového pásiku s PE fóliouNa očistenú zvislú konštrukciu, zbavenú hrubých nečistôt, priložíme a rozvinieme po celom obvode miestnosti dilatačný pásik s PE fóliou, zlepíme s PE fóliou, ktorá je položená na celej ploche.

Technické špecifikácie

Súbory na stiahnutie