Paropriepustná fólia Guttafol DO 135 Reflex (kontaktná) 1.5 x 50m 135g

Reflexná kontaktná difúzna otvorená fólia so špeciálnou odrazovou vrstvou brániacou prehrievaniu interiéru v letných mesiacoch Čítať viac >
Tovar je skladom možné doručiť kuriérom Cena dopravy je 9.00 EUR po celom slovensku
Cena s DPH za m2
2.05 EUR 1.85 EUR
Cena bez DPH
1.54 EUR
- m2 +
Garancia najnižšej ceny Platba na dobierku Partnerský program
  • 11 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Vlastné sklady Snažíme sa maximalizovať počet produktov v našich skladoch
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Prihláste sa do programu

Guttafol DO 135 Reflex je kontaktná 3-vrstvová difúzna-otvorená strešná fólia opatrená špeciálnou reflexnou vrstvou brániace prehrievaniu interiéru v letných mesiacoch. Je určená pre vytvorenie doplnkovej hydroizolačnej vrstvy šikmé strechy, popr. prevetrávané fasády (bez priznaných špár). Je vyrobená z vysoko pevných polypropylénových textílií a vodotesného filmu, na stranu orientovanú do exteriéru je nanesená špeciálna reflexná vrstva.

Spoľahlivo chráni drevené prvky krovu, popr. fasádneho roštu a tepelnú izoláciu pred prenikaním vody pri poškodení strechy, netesnostiach strešnej krytiny alebo fasádneho obkladu. Zvyšuje vzduchotesnosť strešného alebo fasádneho plášťa. Je určená na priamu pokládku na tepelnú izoláciu, popr. drevené debnenie a umožnuje tak využitie celej výšky krokvy alebo konštrukcie fasádneho roštu pre vloženie tepelnej izolácie.

Guttafol DO 135 Reflex reálne ovplyvňuje teplotu celej strešnej konštrukcie a izolačného súvrstvia a tým zvyšuje jeho tepelnoizolačné parametre. Sálavé teplo vznikajúce pôsobením slnečného žiarenia tvorí v letnom období až 70% celkovej tepelnej energie pôsobiacej na tepelný izolant podkrovnej miestnosti. Z tohto dôvodu dochádza k zvyšovaniu denných teplôt v týchto miestnostiach, hoci prevedenie tepelného izolantu je v súlade s kvalitatívnymi i normovými požiadavky. Vďaka špeciálnej vrstve je fólia Guttafol DO 135 Reflex schopná odraziť značnú časť tejto energie späť do vetranej medzery pod krytinou a výrazne tak zvýšiť tepelný odpor tepelnej izolácie. Táto skutočnosť umožňuje zlepšenie klímu v miestnosti a zníženie jej priemernej letné teploty až o 2 ° C.

Princíp a funkcia reflexie u strešná fólia Guttafol DO 135 Reflex

K šíreniu tepla strešnou konštrukciou dochádza všetkými tromi možnými spôsobmi tj sálaním, vedením a prúdením. V letnom období je sálanie najvýznamnejšou zložkou tepelného toku. Sálánie je forma energie, ktorá je v priestore pod strechou prenášaná formou elektromagnetických vĺn, ktoré sú po dopade na povrch súvrstvia krytého fóliou premenené v teplo. V prípade zakrytia tohto tepelnoizolačného súvrstvia strešnou fóliou s nízkou emisivitou (vysokou reflexiou) možno prenos tepla sálaním znížiť až o viac ako 55%.

  • Reflexná vrstva znižujúce prehrievaniu interiéru v letných mesiacoch
  • Na tepelnú izoláciu aj debnenie
  • Zvyšuje účinnosť tepelnej izolácie
  • Nadštandardná pevnosť a mechanická odolnosť
  • vysoká paropriepustnosť
  • UV odolnosť 2 mesiace
značkaGutta
Rozmer1.5 x 50m
Hmotnosť135g
Dĺžka50m
materiál polypropylén
typ textília
vrstvy 3
rozmery 50 x 1,5 m
plošná hmotnosť 135 g/m2
tepelná stálosť  od -30°C do + 90°C
priepustnosť vodnej pary 1200 g/m2/den
UV stálosť 2 mesiace
požiarna odolnosť  E