Polyvinylchloridová trapézová doska Guttagliss PVC HR 3000 x 1090mm číra

Predaj produktu skončil alebo je dočasne nedostupný
  • 11 rokov skúseností Na trhu od roku 2009. Spolupracujeme s viacerými známymi dodávateľmi zo Slovenska a Českej republiky.
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom či pravidelnom odbere.

GUTTAGLISS PVC HR (High Resistance) sú veľmi elastické, hladké a vysoko transparentné trapézové dosky. Tieto trapézové dosky sú vyrobené z PVC (polyvinylchlorid), ktorý im prepožičiava skvelú elasticitu, hladký povrch a veľmi vysokú transparentnosť. PVC doska je veľmi ľahká a vďaka svojim vlastnostiam sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou i manipuláciou.

Dosky dodávame tiež v profile vlna ako vlnité dosky GUTTAGLISS. PVC doska je vhodná na pergoly, pre zastrešenie ochranných a záhradných prístreškov, prípadne pre stavbu prekážok proti striekajúcej vode.

PVC dosky HR majú záruku 5 rokov. Minimálny sklon strechy musí byť aspoň 7°. Pri inštalácii je nevyhnutné kontaktné konštrukcie opatriť bielym náterom alebo naniesť antireflexnú pásku Guttaband AL.
Trapézové dosky GUTTAGLISS PVC HR sa používajú najmä pre ochranné prístrešky, krytie bazénov, krytie nákupných vozíkov, prístrešky na bicykle, parkovacie miesta, záhradné prístrešky, prekážky proti striekajúcej vode, umývačky automobilov alebo poľnohospodárske a priemyselné budovy.

Upozornenie: U trapézových dosiek nevykonávame rezy na mieru.

  • Jednoduchá montáž
  • Vysoko transparentná
  • Elastický, ľahký materiál
Trapézová PVC doska Guttagliss PVC HR  
materiál polyvinylchlorid
profil 70 / 18 mm
dĺžka 2000; 2500; 3000 mm
šírka 1090 mm
hrúbka 0,8 mm
tvar krytiny trapéz
povrch hladký
súčinitel priestupu tepla 5,7 W / m2K
teplotný rozsah -20°C až + 60°C
plošná hustota 1200 g/m2
priepustnosť svetla (čirá) 84 %
priepustnosť svetla (bronz) 45 %
chemická odolnosť DIN 16929
trieda horľavosti B1
UV ochrana ne (jednostranná)
rezy na mieru ne

Montáž

Trapézové dosky skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Dosky položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo v teplote nad 60 ° C. Tieto dosky zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest, čím môže dôjsť k deformácii spodných dosiek. Uskladnené dosky chráňte tiež pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po doskách nechoďte.

Ako podkladovú konštrukciu je najlepšie zvoliť drevenú. Horné líce podkladových lát je nutné opatriť bielym náterom, alebo použiť reflexné pásku Guttaband AL, aby sa predišlo nadmernému prehrievaniu konštrukcie. Pri použití impregnačných prostriedkov pre ochranu dreva je nutné ošetrené komponentu nechať riadne vyschnúť, aby nedošlo k výskytu farebných škvŕn na spodnej strane dosiek. Maximálna povolená rozstup lát je 400 mm pre PVC doska 500 mm pre PES a 800 mm pre METRO a Spoločnosť WABE. V oblastiach s nadmorskou výškou 600 ma výška by mala byť táto rozteč polovičná. Dosky pokladajte z opačnej strany, ako je smer prevládajúceho vetra, a to tak, aby druhá rada dosiek začínala polovicou dosky. Pri montáži sa musí do každého profilu, kam sa skrutkuje vrut dať dištančná podložka. Pre pripevnenie používajte iba vrutmi s plastovou podložkou a ochrannou čiapočkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Skrutky sa pripevňujú v každom treťom vrchole. V prípade, že dosky pokladáte v mieste s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odporúčame pripevniť dosky v každom druhom vrchole. V presahoch pripevnite dosky na každom vrchole. Dosky neodporúčame spájať lepením ani skrutky. Iba sa navzájom prekladajú.

Bočný presah 1 vlna - pri sklone nad 10 °
2 vlny - pri sklone nižším než 10 ° alebo v klimaticky nepriaznivých oblastiach

Priečny presah 15 cm, v klimaticky nepriaznivých oblastiach 20 cm.
Pri sklone strechy nižším než 10 ° je nutné priečny presah dosiek tesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý dosky nebude poškodzovať.

V bežných prípadoch stačí dosky umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte iba bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Na dosky GUTTAGLISS vstupujte iba za pomoci dosiek slúžiacich k rozloženiu hmotnosti!

Montáž PVC dosky  
max. vzdialenosť lát

400 mm

prekrytie vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
počet vrutov s podložkou 12 ks / m2

Rezanie a vŕtanie

S doskami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. Trapézové dosky môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručným alebo elektrickou pílou s jemným ostrím. Neodporúčame rezať dosky pri teplotách nižších ako 10 ° C. Pri rezaní musí byť doska zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám.

Dosky odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom. Pri vŕtaní je nutné, aby bola doska v mieste vrtu podložená a riadne ukotvená. Potrebné otvory pre skrutku je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu dosiek vďaka možnej dilatácii. Pre upevňovanie dosiek je nutné vždy predvŕtať otvory. Dosky sa nesmú pribíjať klince.

značkaGutta
Rozmer3000 x 1090mm, 2000 x 1090mm, 2500 x 1090mm
Farbačíra, bronz
Máte skúsenosti s produktom?
Môžte vytvoriť hodnotenie.
Vytvoriť recenziu
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa

Pomoc & Poradenstvo

  • Pomoc pri objednávke Kontaktujte nás v prípade, že si neviete rady pri vytváraní objednávky. +421 905 667 261
  • Stále v kontakte Ak potrebujete zistiť iné informácie, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom mailu. info@lacnestavebniny.sk