• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Polykarbonátová vlnitá doska Wellglass

Kód: 100001340 Značka: Wellglass

Hladké a vysoko transparentné polykarbonátové dosky. Dosky sú ľahké a veľmi ľahko sa s nimi manipuluje.

Predaj produktu skončil alebo ho nie je možné kúpíť samostatne.
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Hladké a vysoko transparentné polykarbonátové dosky. Dosky sú ľahké a veľmi ľahko sa s nimi manipuluje.

  • Jednoduchá montáž
  • Nízka hmotnosť
  • Elastická
  • Vysoká transparentnosť

Upozornenie

U vlnitých dosiek nevykonávame rezy na mieru!

Skladovanie a montáž

Vlnité dosky skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Dosky položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo v teplote nad 60 ° C. Tieto dosky zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest, čím môže dôjsť k deformácii spodných dosiek. Uskladnené dosky chráňte tiež pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po doskách nechoďte. Ako podkladovú konštrukciu je najlepšie zvoliť drevenú. Horné líce podkladových lát je nutné opatriť bielym náterom, alebo použiť metalizovnou pásku Guttaband AL, aby sa predišlo nadmernému prehrievaniu konštrukcie. Pri použití impregnačných prostriedkov na ochranu dreva je nutné ošetrené komponenty nechať riadne vyschnúť, aby nedošlo k výskytu farebných škvŕn na spodnej strane dosiek. Maximálna povolená rozstup lát je 400 mm pre PVC. V oblastiach s nadmorskou výškou 600 m a výška by mala byť táto rozteč polovičná. Dosky pokladajte z opačnej strany, než je smer prevládajúceho vetra, a to tak, aby druhá rada dosiek začínala polovicou dosky. Pri montáži sa musí do každého profilu, kam sa skrutkuje skrutka dať dištančná podložka vlna. Pre pripevnenie používajte iba skrutky s plastovou podložkou napr. nerez vrut V2A alebo skrutka s ochrannou čiapočkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Skrutky sa pripevňujú v každom treťom vrchole. V prípade, že dosky pokladáte v mieste s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odporúčame pripevniť dosky v každom druhom vrchole. V presahoch pripevnite dosky na každom vrchole. Dosky neodporúčame spájať lepením ani skrutkami, iba sa navzájom prekladajú.

Bočný presah 1 vlna - pri sklone nad 10 °

2 vlny - pri sklone nižším ako 10 ° alebo v klimaticky nepriaznivých oblastiach

 

Priečny presah 15 cm, v klimaticky nepriaznivých oblastiach 20 cm.

Pri sklone strechy nižším ako 10 ° je nutné priečny presah dosiek tesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý dosky nebude poškodzovať.

V bežných prípadoch stačí dosky umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte iba bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Na dosky GUTTAGLISS vstupujte iba za pomoci dosiek slúžiacich k rozloženiu hmotnosti!

Montáž

Max vzdialenosť lát

400 mm

Priekrytie vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
Počet vrutov s podložkou 12 ks / m2

Rezanie a vŕtanie

S doskami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. Vlnité dosky môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručným alebo elektrickou pílou. Neodporúčame rezať dosky pri teplotách nižších ako 10 ° C. Pri rezaní musí byť doska zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám. Dosky odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom HSS. Pri vŕtaní je nutné, aby bola doska v mieste vrtu podložená a riadne ukotvená. Potrebné otvory pre skrutku je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu dosiek vďaka možnej dilatácii. Pre upevňovanie dosiek je nutné vždy predvŕtať otvory. Na dosky sa nesmú pribíjať klince.

Priepustnosť svetla pri čírej farbe je 90%.

Rozmer4000 x 1045 mm
Farbabronz
Hmotnosť0.7 kg / m2
Dĺžka4 m
Materiálpolykarbonát
Hrúbka0.5 mm
Celková šírka1045 mm
Profil76 / 18 mm
Tvar krytinyvlna
Povrchhladký
Teplotný rozsah-40°c až + 120 °C
UV ochranaáno (jednostranná)
Rezy na mierunie
Súčiniteľ prestupu tepla6 W / m2K
Počet vĺn13
Efektívna šírka988 mm
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
40+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo