• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Fínska sauna Karibu Jorgen

Kód: LG1924 Značka: Karibu
Exteriérová fínska sauna, ktorá má hrúbku steny 38 mm a vonkajšie rozmery 196 x 146 x 228 cm, určená pre 2 osoby. Zistiť viac...
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Doručenie na adresu · od 38,00 €
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Vonkajší model fínskej sauny pre vašu záhradu.Sauna podľa vzoru Fínov, so saunovým domčekom Jorgen je to možné vo vlastnej záhrade. Takže typický ľadový alebo snehový kúpeľ po saune je celkom možný, aspoň v zime, ak máte dokonca pred domom jazierko, môžete ho využiť aj na schladenie. Saunový domček Jorgen s vonkajšími rozmermi 196 x 146 x 228 cm ponúka dostatok priestoru na relax. Po náročnom dni v práci sa vráťte do svojej vlastnej záhrady a relaxujte vo vonkajšej saune alebo zakončite deň v záhrade rozsiahlou saunou. Saunový domček sa skladá z 38 mm masívnych drevených dosiek zo severského smreku a montuje sa jednoduchým systémom zástrčky a skrutky. Dostupný je v modernej farbe sivá alebo v klasickej prírodnej farbe. Ochranu proti vzlínajúcej vlhkosti zospodu zabezpečujú tlakovo impregnované podlahové nosníky a masívna drevená podlaha s perom a drážkou.  Sauna má izolované drevené dvere s čírym izolačným sklom, zámok s 3 kľúčmi, možno inštalovať iba ako ľavé (priechod 78 x 175 cm).Vďaka kompaktnému a priestorovo úspornému dizajnu sa vonkajšia sauna Jorgen určite hodí do vašej záhrady. Vonkajšej saune dodáva špeciálny vzhľad rohové spojenie chromeline , ktoré dokonale skryje nevzhľadné kúty. Ponorte sa do kúska fínskej kultúry a relaxujte vo vlastnej vonkajšej saune. Fínska sauna je určená pre 2 osoby. Stecha sauny je plochá 232 x 177 cm, tepelná izolácia minerálnou vlnou 42 mm. Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zosadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje jednoduchú montáž. 

  • Plocha 2,7 m², vnútorný priestor 5,7 m³
  • Predný previs strechy 25 cm
  • Bočný previs strechy 20 cm
  • Zadný previs strechy 10 cm
  • Plocha strechy 4,1 m²
  • Sklon strechy 6 °
  • 1. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)
  • 2. ležadlo šírka 27 cm (max 250 kg)
  • Odporúčané množstvo ALU-bitúmen rolí 1x5 m je 1 ks

Saunové pece
k saune odporúčame zakúpiť výkonnú 9 kW pec. Vyžaduje však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie odporúčame odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je však prvotne komplikovanejšie zapojenie a o niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s s integrovaným ovladačom alebo s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny do pripravenej schránky alebo do saunovej predsiene - vybrané modely). Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov bez saunových kachlí.

Základy
Základ postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážaný do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámikov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky). Pre trvanlivosť základov je nutné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady - podklad, pravouhlosť a presná rovina. S kvalitným základom vydrží sauna o mnoho rokov dlhšie.

Strecha
Strecha je zhotovená z drevených dosiek 16 mm. Strešná krytina nie je obsahom dodávky a je nutné ju ihneď po stavbe doplniť podľa vlastnej voľby. Pre sauny so šikmou strechou odporúčame samolepiacu bitúmenovou lepenku, na plochú strechu samolepiacu strešnú hliníkovo-bitúmenovú fóliu. Pri strechách so sklonom > 15 je vhodný aj bitúmenový šindeľ. Potrebný počet rolí samolepiacej ALU-bitumentovej krytiny o rozmere 1 x 5 metrov je pre tento model domčeka = 1 rola.

Povrchová úprava

Sauny Karibu dodávame v závislosti od modelu v dvoch prevedeniach a to prírodné drevo alebo profesionálný náter.

Prírodné drevo - pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnu lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutieu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalšie náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva zásadne ovplyvníte životnosť sauny. Povrchovú ochranu sauny je nutné pravidelne opakovať, tak udržiavať v dobrom stave. Vlastná saunovacia miestnosť z vnútornej strany nie je nijako neošetrená ani ničím nenatieraná, sauna z vonkajšej strany je. Prípadnú predsieň (vybrané modely) ošetrite aj zvnútra.

Profesionálný KARIBU FARBSYSTEM - drevené profily sú z vonkajšej strany už vo výrobe opatrené kvalitnou vodoodpudivou farbou, ktorá ochráni drevo pred vplyvom UV žiarenia a počasia. Vnútorná strana zostáva vždy v prírodnom neošetrenom stave. KARIBU FARBSYSTÉM sebou nesú istú počiatočnú investíciu, ale v konečnom dôsledku veľkú úsporu času, práce i peňazí. K dispozícii sú v závislosti od modelu až 3 odtiene tmavo-sivá, piesková a svetlo-sivá.

Vyhriatie sauny
Teplota v saune by mala kolísať medzi 80-90°C. Treba počítať s tým, že teplý vzduch sa hromadí pri strope, preto sa teplota v rôznych výškach môže výrazne líšiť. Teplota pri podlahe by sa mala pohybovať okolo 20-25°C, v úrovni lavíc by mala byť teplota v rozmedzí 65-75°C a približne 10 cm pod stropom by teplota mala dosahovať 90°C. Teploty merajte min 10 cm od stien. Ak máte v úmysle vonkajšu saunu využívať aj v zimnom období, tak počítajte s tým, že na rýchlosť a najmä na výšku a rozloženie dosiahnutej teploty môžu mať úplne zásadný vplyv vonkajšie podmienky. Pri nízkych teplotách pod bodom mrazu a silnom zimnom chladnom vetre sa môže sauna vyhrievať výrazne dlhšiu dobu, prípadne dôjde k dosiahnutiu nižších teplôt. V prípade využívania sauny v zimnom období odporúčame podlahu sauny odizolovať od plochy, na ktorej je sauna postavená (pomocou tvrdeného polystyrénu, minerálnej vaty, PUR dosiek apod.). Podchladené základy môžu výrazne ochladzovať podlahu sauny a spôsobiť výrazné predĺženie doby vykúrenia priestoru. Prípadne saunu vybavte pecou navyše.

Skladovanie pred montážou
Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladovať vo vykurovanom priestore!

! Rozmery balenia sú 241 x 127 x 79 cm / 486 kg.

Rozmer 196 x 146 x 228 cm
Farba drevo
Šírka 196 cm
Typ fínska sauna
Výška 228 cm
Materiál konštrukcie severský smrek
Materiál lavíc a príslušenstva osikové drevo
Hĺbka k stene 146 cm
Kapacita sauny 2 osoby
Plocha strechy 4.1 m2
Podlaha v balení áno
Umiestnenie exteriér
Uzavretý priestor 5.7 m3
Miesto na zemi 2.4 m2
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
5+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
14 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo