• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk

Sklolaminátová vlnitá rola Guttagliss PES

Kód: 2040283 Značka: Gutta
Vysoká životnosť a UV stálosť. Sú odolné proti krupobitiu. Prírodná vlnitá strešná krytina Guttagliss PES je vhodná na pergoly, garážové státie, prístrešky a pod. Zistiť viac...
Doručenie priamo na adresu
Farba
Šírka
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Vlnitá sklolaminátová krytina Guttagliss PES je mimoriadne odolným produktom z tepelne vytvrdenej polyesterovej živice a nosnej výstuže zo sklenných vlákien. Použité materiály prepožičiavajú výrobku výborné úžitkové vlastnosti, hlavne vysokú odolnosť voči UV žiareniu a dlhoročnú životnosť. Táto vlnitá strešná krytina nepodlieha zníženiu svetelnej priepustnosti a vplyvom starnutia. Plastová krytina Guttaglis PES je vyrábaná v prevedení vlnitej dosky a vlnitej role.

! TOVAR NA PRÍREZ NIE JE MOŽNÉ VRÁTIŤ A PLATÍ SA VOPRED !

Role GUTTAGLISS PES sú vhodné na pergoly, na presvetlenie stien aj striech, garážové státie, stavbu ochranných prístreškov, poľnohospodárske a priemyselné budovy alebo napr. na stavbu predajných stánkov. U priesvitných dosiek nedochádza k zníženiu svetelnej priepustnosti vplyvom starnutia. U vlnovkových rolí dochádza k vysokej úspore vďaka absencii bočného prekladania. Takisto dochádza k zrýchleniu a zjednodušeniu montáže oproti alternatíve v podobe sklolaminátových dosiek GUTTAGLISS PES.

Odporúčanie: v prípade, že krytinu pokladáte na strechu širšiu (po spáde) ako 2 m, použite na predĺženie šírky vždy dosky rovnakého východzieho rozmeru (šírka), z dôvodu zaistenia presného vzájomného lícovania samotnej vlny.

Výhody sklolaminátových rolí/dosiek

 • U rolí odpadá nutnosť napojovania (rola dlhá až 30 m)
 • Priesvitná krytina presne na mieru pergoly
 • Široká škála výšok rolí
 • Veľmi rýchla montáž
 • Nízká hmotnosť
 • UV stabilizovaný a teplotne stály materiál
 • Vysoká životnosť
 • Ideálny pomer ceny a úžitkovej hodnoty
 • 5 rokov záruka na krupobitie
 • Červený variant PES role nie je priehľadný

Skladovanie a montáž

Sklolaminátové role skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Role položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo pri teplote nad 60 °C. Tieto sklolaminátové role zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest čím môže prísť k deformácií spodných dosiek. Uskladnené sklolaminátové role chráňte pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po rolách nechoďte.

Ako podkladovú konštrukciu je najlepšíe zvoliť drevenú. Hornú stranu podkladových lát je nutné opatriť bielym náterom, alebo použiť reflexné pásky Guttaband AL, aby sa predišlo nadmernému prehrievaniu konštrukcie. Pri použití impregnačných prostriedkov na ochranu dreva je nutné ošetrené konštrukčné časti nechať riadne vyschnúť, aby nedošlo k výskytu farebných škvŕn na spodnej strane rolí. Maximálny povolený rozstup lát je 400 mm na PVC dosky, 500 mm na PES a 800 mm na MAKRO a WABE. V oblastiach s nadmorskou výškou 600 m a vyššie by mal byť tento rozstup polovičný. Role pokladajte z opačnej strany, ako je smer prevládajúceho vetra, a to tak, aby druhý rad rolí začínal polovicou role. Pri montáži sa musi do každého profilu, kam sa skrutkuje vrut dať dištančná podložka. Pre pripevnenie používajte iba skrutky s plastovou podložkou a ochrannou čiapočkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Skrutky sa pripevňujú v každom treťom vrchole. V prípade, že role pokladáte v mieste s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odporúčame pripevniť sklolaminátové role v každom druhom vrchole. V presahoch pripevnite sklolaminátové role na každom vrchole. Role neodporúčame spájať lepením ani skrutkami. Iba sa navzájom prekladajú.

Bočný presah 1 vlna - pri sklone nad 10°
2 vlny - pri sklone nižšom ako 10° alebo v klimaticky nepriaznivých oblastiach

Priečny presah 15 cm, v klimaticky nepriaznivých oblastiach 20 cm.
Pri sklone strechy nižšom ako 10° je nutné priečny presah dosiek tesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý rolu nebude poškodzovať.

V bežných prípadoch stačí rolu umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte iba bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Na sklolaminátové role GUTTAGLISS vstupujte iba pomocou dosiek slúžiacich k rozloženiu hmotnosti!

Montáž sklolaminátovej role  
Max. vzdialenosť lát 500 mm
Prekrytie vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
Počet vrutov s podložkou 12 ks / m2

Rezanie a vŕtanie

S rolami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. Sklolaminátové role môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručnou alebo elektrickou pílou s jemným ostrím. Neodporúčame rezať role pri teplotách nižších ako 10 °C. Pri rezaní musi byť rola zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám.

Sklolaminátové role odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom. Pri vŕtaní je nutné, aby bola rola v mieste vrtu podložená a riadne ukotvená. Potrebné otvory na vruty je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu rolí kvôli možnej dilatácii. Pre upevňovanie rolí je nutné vždy predvŕtať otvory. Rola sa nesmie pribíjať klincami.

Hmotnosť 1 kg / m2
Materiál sklolaminát
Hrúbka 0.7 mm
Profil 76 / 18 mm
Tvar krytiny vlna
Povrch jemný
Teplotný rozsah -20 až + 80 °C
Plošná hustota 1200 g / m2
Chemická odolnosť din 16929
UV ochrana áno (obojstranná)
Rezy na mieru áno (iba po výške)
Súčiniteľ prestupu tepla 5.7 W / m2K
Dĺžka celej role 30 m
Trieda horľavosti b1
Farbačervená , mliečna opál , prírodná , zelená , žltá
Šírka1000 mm, 1000 mm, 1250 mm, 1500 mm, 2000 mm, 2500 mm, 2500 mm, 3000 mm
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
200+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo