• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Úžľabinový pás v roliach

(0) Kód produktu: 80008520 Značka: Katepal
Vrchný hydroizolačný pás určený na vykrývanie úžľabia. Úžľabie je najzaťažovanejšia časť strechy a malo by byť riešené týmto systémovým prvkom. Zistiť viac...
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Farba
Doručenie na adresu od 10,00 € ·
Osobný odber po vytvorení objednávky · Adresa: Galvaniho 2A, Bratislava
bm
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Úžľabinový pás je vrchný hydroizolačný pás určený pre úžľabia šikmých striech. Tento pás je vyrobený z SBS modifikovaného bitúmenu a jeho nosnou vložkou je vlákno vystužené netkaným polyesterom. Na spodnej strane je jemný kremičitý piesok a na hornej strane je bridlicový či keramický posyp.

Úžľabinový pás sa vyrába ku všetkým farbám šindľov. Ten je dodávaný v roliach rozmeru 10 x 0,7 m a z jednej role sa teda položí 10 bm úžľabia o šírke 70 cm. Spodná vrstva úžľabinového pásu je pieskovaná, teda je nutné v styčných plochách s lepenkou (hlavne pri odkvapovej hrane) a pri následnom dokrývaní šindľovými pásmi používať bitúmenového lepidlá KATEPAL K-36, ktoré nájdete aj v našej ponuke.

Pri konštrukcii úžľabia sa vyhnite použitiu materiálu z kovu, pretože kov má úplne inú tepelnú vodivosť, čo môže narušovať šindľové pásy, ktoré sú cez kovové úžľabie prekryté. Ďalším problémom pri použití kovového prvku je konštrukcia jeho vodnej zarážky, vďaka ktorej šindľové pásy nedoliehajú ku kovovému lemu a v zimnom období môže dôjsť k zamrznutiu vplyvom vzlínajúcej vody a následnému prieniku pod kovový lem. Správny detail konštrukcie úžľabia je na obrázku, viď. nižšie. Jedine pri správnej konštrukcii úžľabia a použití systémových prvkov dosiahnete 100% hydroizoláciu úžľabia.

Spotreba:

Je závislá na celkovej dĺžke úžľabia danej strechy, ktorá sa delí 10 bm a zaokrúhľuje sa na celé role smerom nahor.

Farbačervená , čierna , hnedá , medená , modrá , púštna , sivá , zelená
Hmotnosť27 kg
Dĺžka10 m
Šírka0.7 m
Hrúbka3 mm
Typ asfaltusbs modifikovaný bitúmen , úžľabinový pás
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
5+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
13 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009. Za túto dobu sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s viacerými zahraničnými dodávateľmi.
Platobné možnosti Ponúkame vám na výber 3 možnosti uhradenia - Na dobierku, prevodom či kartou online.
Dodatočné zľavy Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom, či pravidelnom odbere.
Poradenstvo Vždy sa nás môžete obrátiť s vašimi otázkami, ktoré vám radi zodpovieme - prostredníctvom facebooku, emailu či telefonicky.
Rýchlosť Snažíme sa doručiť vaše objednávky čo najskôr k vám. Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc & Poradenstvo