Vážení zákazníci, objednávky prijaté do 18.12.2023 vrátane, budú expedované do 22.12.2023. Objednávky od 19.12.2023 budú spracované a dodané po 8.1.2024.

  • +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk
Cena

Bitúmenové dosky

Prečo bitúmen?

Strešný materiál bitúmen má vynikajúce hydroizolačné vlastnosti a je odborníkom na riešenia bitúmenových striech.
Bitúmen je prirodzene vodotesný a nerozpustný vo vode, preto sa od počiatku ľudskej civilizácie používa na ochranu striech a lodí pred vodou.
Bitúmen je termoplastický materiál, čo znamená, že pri vysokej teplote (>150°C) je tekutý a pri teplote okolia tuhý. Je to zaujímavá vlastnosť na spracovanie a dá sa využiť na priemyselné účely, ale aj na cesty či strechy. Bitúmen je tiež viskoelastický materiál, čo znamená, že má schopnosť absorbovať zvuk premenou vibrácií na teplo, preto sa bitúmen používa aj ako ťažká hmota okolo motorov áut a v práčkach, ako zvukotesný materiál.

Výhody bituménových dosiek

Bitúmenové dosky a súvisiace strešné doplnky sú extrémne ľahké (iba 3 kg/m2), vďaka čomu sa rýchlo a jednoducho montujú.

Onduline je zaručený pre svoje hydroizolačné vlastnosti. Strechy Onduline preukázateľne odolávajú silnému vetru (až 260 km/h).

V teplom počasí materiál pomáha udržiavať príjemnú teplotu vo vnútri budovy, zatiaľ čo celulózové vlákna spojené s bitúmenom pomáhajú znižovať hluk, najmä počas silného dažďa.

Vlnité bitúmenové dosky Onduline a súvisiace príslušenstvo sú tiež ekologické – zložené z ~50 % recyklovaného obsahu.

Zobraziť viac