• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk
Cena
Značky

Zatrávňovacie tvárnice

Ako vybrať zatrávňovacie tvárnice?

Na zatrávňovacích tvárniciach môžu parkovať autá, vytvoríte z nich príjazdovú cestu ku garáži alebo spevníte plochu zelenej terasy a vonkajšieho sedenia. Nespornou výhodou je rýchle pretekanie vody do pôdy, menšie prehrievanie okolia domu, krajší a prirodzenejší kolorit záhrady. Plochy vytvorené plastovými zatrávňovačmi nenájdete len v blízkosti rodinných domov. Pre ich vysokú zaťažiteľnosť vytvárajú parkovacie zóny v mestách a v blízkosti prevádzok.

Betónové alebo plastové zatrávňovače?

Oba typy majú svoje plusy a verných priaznivcov. Na rozdiel od betónových si však s pokládkou plastových poradia aj ženy, pretože nie je potrebný hlboký odkop zeminy. Zosilnené plastové zatrávňovačky dnes ponúkajú podobnú zaťažiteľnosť ako betónové (až do 350 t/m2). Navyše - ich priepustnosť vody je až 90%, vodu nenasiakavajú ako betón a ani sa počas letných dní neprehrievajú.

Ako osadiť zatrávňovacie tvárnice?

Ak už má vaša záhrada niekoľko rokov a objavili ste jej slabé miesta, ktoré potrebujú spevniť (svahy, vyšľapané cestičky a vyhĺbené koľaje), položenie plastových tvárnic nebude náročné. Iné je to v prípade, ak ide o neupravenú plochu s množstvom stavebného materiálu a nezhutnenej zeminy. Pre pokládkou je potrebné plochu zarovnať a zhustiť vibračnou doskou. Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden a Rasenwabe majú praktické kotviace tŕne, ktorými sa fixujú do spevneného podkladu. Po uložení nasypte kvalitnú preosiatu zeminu, napolievajte ju a počkajte, kým usadne. Podľa potreby zeminu doplňte a urobte výsadbu trávnika.

Zobraziť viac...

Najpredávanejšie

 • 1
  2 varianty
  Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Original Zatrávňovacia dlažba Guttagarden Original je určená na spevnenie zelených trávnatých plôch, príjazdových ciest a parkovísk.
  od 3.47 €
  2.89 € bez DPH
 • 2
  2 varianty
  Zatrávňovacie tvárnice Rasenwabe Zatrávňovacia dlažba Rasenwabe je určená na spevnenie zatrávnenej plochy. Je prispôsobená na jazdenie a parkovanie osobných vozidiel a popritom nebráni vsakovaniu zrážok do pôdy.
  od 2.21 € 2.38 EUR
  1.84 € bez DPH
 • 3
  Zatrávňovacie tvárnice Terragrid Unikátne zatrávňovacie tvárnice s dvojitou možnosťou inštalácie. Možnosť pokládky priamo na povrch, bez nutnosti výkopu zeminy.
  2.06 € 2.22 EUR
  1.72 € bez DPH
Počet produktov: 12

Novinka

Zatrávňovacie tvárnice Puzzle II
Mriežka sa používa ako vrchná spevňujúca povrchová vrstva a predstavuje skvelú alternatívu k dlažbe, betónu alebo asfaltu.
od 2.38 €
1.98 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Novinka

Zatrávňovacie tvárnice Puzzle III
Zatrávňovacia tvárnica Puzzle III sa vyznačuje od ostatných zatrávňovačiek predovšetkým svojou 5cm výškou a vysokou záťažou.
od 2.69 €
2.24 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Zatrávňovacie tvárnice Rasenwabe -7%
Zatrávňovacie tvárnice Rasenwabe
Zatrávňovacia dlažba Rasenwabe je určená na spevnenie zatrávnenej plochy. Je prispôsobená na jazdenie a parkovanie osobných vozidiel a popritom nebráni vsakovaniu zrážok do pôdy.
od 2.21 € 2.38 EUR
1.84 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Original
Zatrávňovacia dlažba Guttagarden Original je určená na spevnenie zelených trávnatých plôch, príjazdových ciest a parkovísk.
od 3.47 €
2.89 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Strong -7%
Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Strong
Zatrávňovací systém plastových dielcov, ktoré sú určené pre spevnenie a zatrávnenie plôch, svahov a pod.
5.46 € 5.87 EUR
4.55 € bez DPH
Detail produktu
Zatrávňovacie tvárnice Terragrid -7%
Zatrávňovacie tvárnice Terragrid
Unikátne zatrávňovacie tvárnice s dvojitou možnosťou inštalácie. Možnosť pokládky priamo na povrch, bez nutnosti výkopu zeminy.
2.06 € 2.22 EUR
1.72 € bez DPH
Detail produktu

Novinka

Zatrávňovacie tvárnice Covergrid G4
Zatrávňovacia dlažba s nosnosťou 250 t určená na zatrávnenie a / alebo spevnenie príjazdových ciest, parkovacích plôch, letísk, chodníkov alebo výbehov či jazdeckých hál.
4.13 €
3.44 € bez DPH
Detail produktu

Novinka

Svahové zatrávňovacie tvárnice Covergrid S60
Svahové zatrávňovacie tvárnice určené na spevnenie, prípadne zatrávnenie svahovitých oblastí, odvodňovacích priekop, brehov, strání a iných náročnejších nepojazdných terénov.
3.13 €
2.61 € bez DPH
Detail produktu

Novinka

Štrkové zatrávňovacie tvárnice Covergrid G25
Štrkové zatrávňovacie tvárnice pre spevnenie ciest, chodníkov, pochôdznych plôch v parkoch, na cyklotrasách, súkromných parkovacích plôch alebo ihriskách.
2.30 €
1.92 € bez DPH
Detail produktu

Novinka

Vegetačné tvárnice Guttagarden Vertical -7%
Vegetačné tvárnice Guttagarden Vertical
Guttagarden Vertical je plastová podporná konštrukcia pre popínavé rastliny.
od 7.15 € 7.69 EUR
5.96 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Novinka

Zatrávňovacie štrkové tvárnice Guttagarden Gravel
Tvárnice vyrobené z HD polyetylénu s nakašírovanou separačnou vrstvou. Ideálne pre vytvorenie štrkových ciest, chodníkov či terás.
17.98 €
14.98 € bez DPH
Detail produktu

Novinka

Protierózna sieť Guttanet -15%
Protierózna sieť Guttanet
Prírodná protierózna sieť z jutového či kokosového vlákna.
od 1.34 € 1.58 EUR
1.12 € bez DPH
Detail produktu

2 varianty

Hore