• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk
Cena

Pareniská

Zobraziť viac

Pareniská - ideálne riešenie pre malé záhradky

Aj v malej záhrade máte možnosť, ako urýchliť rast priesad a chrániť krehké rastliny pred prízemným mrazom. Parenisko je vo svojej podstate jednoduchá rámová konštrukcia s vhodnou izolačnou výplňou, ktorá prepúšťa dostatok svetla a zároveň slúži ako zábrana pred chladom a vetrom.

Záhradné parenisko a jeho výhody

Dnes už nemusíte pracne zháňať staré okenné rámy, zbíjať drevené základy alebo murovať základňu. Záhradné pareniská s polykarbonátovou výplňou predstavujú ľahké, lacné a plne funkčné riešenie. Hotové kupované parenisko je prenosné, bočné steny prepúšťajú svetlo a lepšie prehrievajú pôdu. Ak počas jednej sezóny zistíte, že pozícia nevyhovovala, na ďalší rok nájdete na svojej záhrade lepšie miesto.

Kam umiestniť parenisko?

Vhodná pozícia je taká, ktorá je v závetrí, no zároveň s dostatkom slnečného svetla od rána až do večera. Skosená, dlhšia strana pareniska by mala byť orientovaná smerom na juh, juhozápad alebo juhovýchod. Parenisko, ktoré do zeme neukotvíte, môže silný vietor prevrhnúť a poškodiť, preto odporúčame ako ochranu zatĺcť istiace drevené koly alebo kovové tyče do rohov.

Čo pestovať v parenisku?

  • Parenisko je ako stvorené na pestovanie nízkych druhov zeleniny - najmä reďkoviek, šalátov, špenátu, mladej cibuľky,...
  • Môžete ho využívať na predpestovanie priesad zeleniny, sadeníc kvetov.
  • Výborne poslúži na zakoreňovanie drevnatých odrezkov úžitkových aj okrasných rastlín.
  • Nielen jar je jeho hlavnou sezónou. Osvedčená je aj jesenná výsadba, kedy vysadíte jesenné odrody niektorých druhov zeleniny a bohatú úrodu zbierate už v novembri.
  • Vďaka dostatočnej vlhkosti ovzdušia a pôdy vytvára miniparenisko vhodný priestor na pestovanie húb.

Najpredávanejšie

Zobraziť viac