• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Polykarbonátová vlnitá doska Guttagliss WABE

Kód: 2610227 Značka: Gutta
Presvetľovacie vlnité dosky vyrobené z polykarbonátu, so špeciálnou pyramídovú štruktúrou spodnej strany. Jedná sa o najkvalitnejší používaný plast pre presvetľovací strešnej krytiny. Veľmi vysoká životnosť. Záruka 30 rokov. Zistiť viac...
Doručenie priamo na adresu
Farba
Dĺžka
Šírka
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

! U VLNITÝCH DOSIEK NEVYKONÁVAME REZY NA MIERU !

Vlnitá strešná krytina GUTTAGLISS WABE je vyrobená z polykarbonátu, čo je najkvalitnejší a najdrahší používaný plast pre presvetľovacie plastové krytiny, je veľmi tuhý a odolný voči extrémnym klimatickým podmienkam (krupobitie). Vlnité dosky GUTTAGLISS WABE sú "Mercedesom" medzi presvetľovacími doskami a vyznačujú sa extrémne vysokou životnosťou pri zachovaní svojej svetelnej priepustnosti. Vlnitá strešná krytina GUTTAGLISS WABE má hrúbku 2.6 mm a špeciálnu pyramídovú štruktúru na spodnej strany dosky. Táto štruktúra zaisťuje vysokú svetelnosť a optimalizuje slnečné žiarenie rovnomerným rozkladom slnečných lúčov po celej šírke strešnej plochy. Materiál dosky je v celom priereze UV ​​odolný.

  • Najkvalitnejšie používané vlnité dosky
  • Vysoká odolnosť proti extrémnym klimatickým podmienkam
  • Dlhá životnosť po niekoľko generácií porovnateľná iba so sklom
  • Nikdy nezožltne ani nezošedne
  • Vyrobené v Nemecku
  • Optimálne svetelnosť v interiéri
  • UV stabilizovaný a teplotne stály v celej hmote dosky (UV ochrana sa nepoškodí pri poškriabaniu povrchu)
  • 10 rokov záruka

Skladovanie a montáž

Polykarbonátové dosky skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Dosky položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo v teplote nad 60°C. Dosky zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest, čím môže dôjsť k deformácii spodných dosiek. Uskladnené dosky chráňte tiež pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po doskách nechoďte.

Ako podkladovú konštrukciu je najlepšie zvoliť drevenú. Hornú stranu podkladových lát je nutné opatriť bielym náterom, alebo použiť reflexnú pásku Guttaband AL, aby sa predišlo nadmernému prehrievaniu konštrukcie. Pri použití impregnačných prostriedkov pre ochranu dreva je nutné ošetrené komponenty nechať riadne vyschnúť, aby nedošlo k výskytu farebných škvŕn na spodnej strane dosiek. Maximálny povolený rozstup lát je 400 mm pre PVC dosky, 500 mm pre PES a 800 mm pre Makro a WABE. V oblastiach s nadmorskou výškou 600 m a vyšších by mal byť tento rozstup polovičný.

Dosky pokladajte z opačnej strany, ako je smer prevládajúceho vetra, a to tak, aby druhý rad dosiek začínal polovicou dosky. Pri montáži sa musí do každého profilu, kam sa skrutkuje skrutka dať dištančná podložka. Pre pripevnenie používajte len skrutky s plastovou podložkou a ochrannou čiapočkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vrutmi sa pripevňujú v každom treťom vrchole. V prípade, že dosky pokladáte v mieste s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odporúčame pripevniť  dosky v každom druhom vrchole. V presahoch pripevnite dosky na každom vrchole. Dosky neodporúčame spájať lepením ani skrutkami. Iba sa navzájom prekladajú.

Bočný presah 1 vlna - pri sklone nad 10 °
2 vlny - pri sklone nižšom ako 10 ° alebo v klimaticky nepriaznivých oblastiach.

Priečny presah 15 cm, v klimaticky nepriaznivých oblastiach 20 cm.
Pri sklone strechy nižšom ako 10 ° je nutné priečny presah dosiek utesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý dosky nebude poškodzovať.

V bežných prípadoch stačí dosky umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte iba bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Na polykarbonátové dosky GUTTAGLISS vstupujte iba za pomoci dosiek slúžiacich k rozloženiu hmotnosti!

Montáž vlnitej dosky  
Max. vzdialenosť lát  800 mm pre WABE
Prekrytie vlny 1 alebo 2 vlny
Počet vrutov s podložkou 12 ks/m2

Rezanie a vŕtanie

S doskami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. Dosky môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručnou alebo elektrickou pílou s jemným ostrím. Neodporúčame rezať dosky pri teplotách nižších ako 10 ° C. Pri rezaní musí byť doska zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám.

Dosky odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom HSS. Pri vŕtaní je nutné, aby bola doska v mieste vrtu podložená a poriadne ukotvená. Potrebné otvory pre skrutku je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu dosiek vďaka možnej dilatácii. Pre upevňovanie dosiek je nutné vždy predvŕtať otvory. Dosky sa nesmú pribíjať klincami.

Farbabronz , číra , sivá
Dĺžka2000 mm, 2500 mm, 3000 mm, 3500 mm, 4000 mm, 5000 mm, 6000 mm, 7000 mm
Šírka1045 mm, 1050 mm
Materiálpolykarbonát
Hrúbka2.6 mm
Plošná hmotnosť1200 g / m2
Profil76 x 18 mm
Teplotný rozsah-40 až +120 °C
Chemická odolnosťdin 16929
UV ochranaáno
Rezy na mierunie
Trieda horľavosti b-s1
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
40+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo