Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu.

Podkategórie
Cenové rozpätie

Odvodňovacie žľaby

Odvodňovacie žľaby a ich využitie v okolí domu

Spevnené vodorovné plochy v okolí budov sa musia z času na čas vysporiadať s väčším množstvom vody. Nečakajte, že sa voda niekde stratí! Vsiakne do muriva alebo si nájde cestičky cez pracne vybudovaný povrch a začne poškodzovať ich štruktúru. Odvodňovacie žľaby ponúkajú zaujímavé riešenie, ako udržať chodníky, terasy, či pojazdové plochy bez zrážkovej vody. Ako sa v ponuke rýchlo zorientovať?

 

Líniové a bodové odvodňovacie žľaby

Prvou dilemou spotrebiteľov je voľba materiálu - betónové alebo plastové žľaby? Betónové ponúkajú dlhšiu životnosť, ktorá je vykúpená vyššou cenou. Plastové žľaby, vyrobené z odolného polypropylénu odolávajú mrazom, vysokým teplotám a jednoducho sa s nimi manipuluje. Hodia sa najmä do okolia rodinných domov, ktoré nie sú natoľko vystavené záťaži, ako verejné priestranstvá. 

Odvodový systém môže bodový alebo líniový. Pri bodovom je povrch mierne zvlnený, aby vodu navádzal k “odtokom”. Líniový systém, alebo aj odvodňovacie žľaby, umožňuje vytvoriť jednoduchú schému, v ktorej výpust žľabu vedie nahromadenú vodu až ku kanalizácii.

 

Faktor únosnosti

U-profil žľabu sa pevne inštaluje do podložia, viditeľnou zostáva iba vonkajšia mriežka. Môže byť plastová s únosnosťou do 1,5 t, alebo z liatiny či nerezovej ocele, ktorá si poradí so zaťažením do 12,5 t. Pri realizácii odvodňovacieho systému by sa malo prihliadať na to, aby boli hlavné línie mimo obvyklú plochu státia automobilu. Predovšetkým, ak ich inštalujete v okolí garáže. 

Dávame do pozornosti odvodňovacie žľaby Bielbet a Nicoll - majú veľmi dobrú nosnosť a nepodliehajú poveternostným vplyvom. K obľúbeným produktom patrí garážový set - praktický set 3 žľabov, ktorý môže vyriešiť zadržiavanie vody aj pred vašou garážou.

Zobraziť viac...

2 varianty

Odvodňovací žľab triedy únosnosti A15 (1,5 t) vyrobený z polypropylénu výborne plní svoju funkciu odvodnenia spevnených plôch pri rodinných domoch a pochôdznych plochách.
od 8.03 EUR / ks bez DPH 6.69 EUR

2 varianty

Odvodňovací žľab triedy únosnosti B125 (12,5 t) vyrobený z polypropylénu výborne plní svoju funkciu odvodnenia spevnených plôch pri rodinných domov a pochôdznych plôch.
od 24.34 EUR / ks bez DPH 20.28 EUR
Odvodňovací žľab triedy únosnosti C250 (25 t) vyrobený z polypropylénu výborne plní svoju funkciu odvodnenia spevnených plôch pri rodinných domov a pochôdznych plôch.
30.85 EUR / ks bez DPH 25.71 EUR
Odvodňovací žľab s pozinkovanou mrežou, nízkou hmotnosťou a s jednoduchou montážou. Žľab je vhodný pre pešie zóny, domáce príjazdové cesty.
10.36 EUR / ks bez DPH 8.63 EUR
Odvodňovací žľab s polypropylénovou mrežou - CAN10AHP (A15) je vhodný pre zber a odvod povrchovej vody v oblastiach peších zón a príjazdových ciest.
12.99 EUR / ks bez DPH 10.83 EUR
Odvodňovací žľab s rozmermi 1000 x 136 x 98 mm pre ľahké odvodnenie plochy pred garážou, príjazdových ciest alebo terás. Dovolené zaťaženie 1,5 t na jedno kolo.
13.90 EUR / ks bez DPH 11.58 EUR
Odvodňovací žľab s liatinovou mrežou CAL10BF je vhodný na pešie cesty, odstavné plochy, parkoviská pre osobné vozidlá alebo parkoviská pre domy.
39.90 EUR / ks bez DPH 33.25 EUR
Odvodňovací žľab s pozinkovaným roštom CAN10BC je vhodný na pešie cesty, odstavné plochy, parkoviská pre osobné vozidlá alebo parkoviská pre domy.
51.00 EUR / ks bez DPH 42.50 EUR
Odvodňovací žľab s liatinovou mrežou - CAL10CF záťažovej triedy C250 (25t) sa používa na plochy zasahujúce do vozovky max. 50cm do jazdnej dráhy vozidiel a do chodníku, na parkoviská pre osobné vozidlá.
46.90 EUR / ks bez DPH 39.08 EUR
Garážová sada je ideálny a jednoduchý spôsob, ako odvodniť plochy pred garážami, príjazdovými cestami alebo terasami.
27.90 EUR / bal bez DPH 23.25 EUR
CAN177 sa používa na priame odvodnenie s maximálnym zaťažením podľa záťažovej triedy inštalovanej mreže. CAN177 patrí do triedy A15 čo znamená, že je určený na miesta pre cyklistov či chodcov.
10.69 EUR / ks bez DPH 8.91 EUR
Odvodňovací žľab CAN188 - pre líniové (priame) odvodnenie s maximálnym zaťažením podľa záťažovej triedy inštalovanej mreže.
13.50 EUR / ks bez DPH 11.25 EUR