• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk
Cena
Značky

Plné dosky

Akrylátové a polykarbonátové dosky sú dva bežné materiály používané v rôznych aplikáciách, od konštrukcie až po elektroniku. Oba materiály ponúkajú rôzne výhody a nevýhody, vďaka čomu sú vhodné na rôzne použitie.

Akrylát, tiež známy ako polymetylmetakrylát (PMMA), je ľahký a odolný plast, ktorý sa bežne používa ako náhrada skla. Má vynikajúcu optickú čistotu, umožňuje svetlu prechádzať bez skreslenia. S akrylom sa tiež ľahko pracuje, vďaka čomu je obľúbenou voľbou aj pre DIY projekty.

Jednou z nevýhod akrylu je, že sa môže ľahko poškriabať, čo môže ovplyvniť jeho optické vlastnosti. Tiež nie je tak odolný voči nárazom ako polykarbonát a môže prasknúť pod tlakom. Je však odolnejší voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom ako polykarbonát, vďaka čomu je lepšou voľbou pre vonkajšie aplikácie.

Polykarbonát je na druhej strane termoplastický polymér, ktorý je známy svojou vysokou odolnosťou proti nárazu a húževnatosťou. Často sa používa v aplikáciách, kde ide o bezpečnosť, ako sú nepriestrelné sklá, bezpečnostné okuliare a svetlomety automobilov. Polykarbonát je tiež vysoko priehľadný a odoláva vysokým teplotám, vďaka čomu je ideálny na použitie v elektronických súčiastkach.

Polykarbonát je však drahší ako akryl a môže sa s ním ťažšie pracovať kvôli vysokému bodu topenia. Je tiež menej odolný voči UV žiareniu a môže časom zožltnúť, ak je vystavený slnečnému žiareniu.

Stručne povedané, akrylové aj polykarbonátové dosky majú svoje vlastné jedinečné vlastnosti a výhody. Akryl je dobrou voľbou pre aplikácie, kde je dôležitá optická čistota a odolnosť voči poveternostným vplyvom, zatiaľ čo polykarbonát je najvhodnejší pre aplikácie, ktoré vyžadujú vysokú odolnosť proti nárazu a trvanlivosť.

Zobraziť viac

Najpredávanejšie

Zobraziť viac
Polystyrol Hobbyglass 2 mm
Polystyrol Hobbyglass 2 mm
Je univerzálne plastové sklo "plexisklo" vyrobené z polystyrolu. Pevnosť v ťahu je asi 10-krát vyššia ako u rovnako silného reálneho skla.
3,62 € / ks Zobraziť
Polystyrol Hobbyglass 4 mm
Polystyrol Hobbyglass 4 mm
Je univerzálne plastové sklo plexisklo vyrobené z polystyrolu. Pevnosť v ťahu je asi 10-krát vyššia ako u rovnako silného reálneho skla. Plexisklo GUTTAGLISS Hobbyglass ľahko spracuje aj využije ako začiatočník, tak skúsený domáci majster. Priepustnosť sv
7,25 € / ks Zobraziť
PMMA Acrylcolor 3 mm
PMMA Acrylcolor 3 mm
Efektívne zasklenie skríň čí vitrín, reklamy a bannery, zasklievanie, nábytok, displeje, dekorácie, ochrana súkromia je len zopár príkladov použitia Acrycoloru.
8,66 € / ks Zobraziť
Aluline U profil
Aluline U profil
Hliníková eloxovaná lišta - U profil pre rámovanie dosiek z plexiskla a polykarbonátu.
15,56 € / ks Zobraziť
Aluline H profil
Aluline H profil
Hliníková eloxovaná spojovacia lišta H profilu.
21,00 € / ks Zobraziť
Aluline profilové tesnenie
Aluline profilové tesnenie
Gumové profilové tesnenie. Určené pre Aluline profily pre inštaláciu dosiek o hrúbke 2 - 6 mm.
7,76 € / ks Zobraziť
Aluline rohová spojka
Aluline rohová spojka
Rohová spojka z PVC pre napojenie Aluline profilov typu U a H. Balenie obsahuje 4 kusy rohových spojok.
8,96 € / bal Zobraziť
Aluline rohový profil
Aluline rohový profil
Rohová spojovacia hliníková lišta eloxovaná.
19,67 € / ks Zobraziť
PET zasklievacia fólia GUTTAGLISS solaire Extra
PET zasklievacia fólia GUTTAGLISS solaire Extra
GUTTAGLISS solaire Extra je tuhá hladká zasklievacia PET fólia. Toto "plexisklo" je vyrobené z číreho, odolného a pružného PET, ktoré umožňuje bohaté využitie v exteriéri aj interiéri.
9,36 € / bm Zobraziť
Guttagliss Hobbycolor 3 mm
Guttagliss Hobbycolor 3 mm
Ľahké, nepriehľadné plastové dosky s rovnomernou a uzavretou penovou štruktúrou, vďaka ktorej majú vynikajúcu odolnosť voči nárazom a poškriabaniu.
4,74 € / ks Zobraziť