• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk

Polyvinylchloridové stenové panely Guttagliss PANEEL

Kód: 3310203 Značka: Gutta
Univerzálne dutinkové (komôrkové) stenové panely z PVC na perodrážku. Náhrada sklenených tvárnic - tzv. luxferov. Nízka hmotnosť a vysoká zvuková pohltivosť. Zistiť viac...
Doručenie priamo na adresu
Rozmer
Farba
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Univerzálny dutinkové (komôrkové) PVC panely na pero a drážku vhodné pre zateplené presklenie stien v exteriéri aj v interiéri. Tieto panely v podstate nahradí luxfery. Stenové panely Guttaglis Paneel sú optimálnym riešením všade tam, kde je potreba vybudovať tepelne izolovanú, priesvitnú vertikálnu plochu. Tieto PVC dosky sa vyznačujú veľmi dobrými tepelnoizolačnými parametrami a sú podstatne ľahšie ako luxfery. Stenové a strešné panely GUTTAGLISS Paneel majú vysokú svetelnú priepustnosť, avšak ich matný, ľahko štruktúrovaný povrch zaisťuje užívateľovi vysokej súkromie v interiéri. Vďaka nízkej hmotnosti sa s týmito stenovými panelmi veľmi ľahko manipuluje a inštalácia pomocou Alu profilov je veľmi jednoduchá.

 • Interiérové ​​aj exteriérové ​​presklené steny
 • Náhrada za sklenené tvárnice, tzv. Luxfery
 • Náhrada okien v priestoroch so zvýšenou frekvenciou pohybu osôb
 • Steny športových hál a stavieb pre voľný čas
 • Interiérové ​​priečky a koridory
 • Dodatočné zateplenie balkónov
 • Jednoduchá aplikácia
 • Nízka hmotnosť
 • Vysoká zvuková pohltivosť

 

Polykarbonátové dosky skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Dosky položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo v teplote nad 60 ° C. Tieto polykarbonátové dosky zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest, čím môže dôjsť k deformácii spodných dosiek. Uskladnené polykarbonátové dosky chráňte tiež pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po doskách nechoďte. Pri sklone strechy nižším ako 10° je nutné priečny presah dosiek tesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý dosky nebude poškodzovať. V bežných prípadoch stačí dosky umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá.

 1. Polepte priečne laty reflexnou páskou Guttaband AL.
 2. Narežte panely na požadovanú dĺžku. Pre previs strechy počítajte 5 - 10 cm navyše.
 3. Prach z komôrok vyfúkajte vzduchovou pištoľou, alebo povysývajte vysávačom.
 4. Pripravte si krajné panely a orežte presahujúce zámky. Nechajte ich cca 2 mm.
 5. Prvá strana pre upevnenie je pripravená. Zrežte pod uhlom rohové spoje. Použite uhlovú pílu s možnosťou jemného nastavenia aretačným čapom.
 6. Teraz zatlačte pripravené panely do hliníkových profilov tak, aby sa zrezané plochy zámkov dotýkali po celej dĺžke vnútri profilu. Prvý diel umiestnite na konštrukciu starostlivo na nosníky po smere stekania vody. Na strane musí hliníkový profil dostatočne vyčnievať cez nosník (odkvapkávaniu vody), použite minimálne dve podložky. Tieto podložky tiež použite na vyrovnanie prípadných rozdielov v dĺžke nosníkov.
 7. Pripevnite hliníkový profil ku každému priečnemu nosníku. Vyvŕtajte 4 mm dieru tak, aby sa dali umiestniť podložky a nevykukovaly spod profilu. Dajte pozor, nech nevyvŕtate dieru príliš vysoko.
 8. Použite originálne vruty GUTTAGLISS Easy Click ak nim určené podložky.
 9. Umiestnite panely za sebou, zámky na seba a kúsok po kúsku ich do seba zacvakejte po celej dĺžke.
 10. Zarežte posledný panel na potrebnú dĺžku + potrebný presah pre zasunutie do hliníkového profilu. Zacvaknite posledný panel a nasuňte hliníkový profil, ktorý ste si predtým pripravili a odrezali a priskrutkujte ho.
 11. Zarežte poslední profil na potrebnú dĺžku, Vyvŕtajte rad 3 mm dierok po 10 cm zospodu ukončovacieho profilu. Zlepší sa tým vetranie prípadnej kondenzácie.
 12. Nasuňte profil zo strany na dosku a kúsok ju od kraja opatrne naklepávejte dovnútra (použite gumovú paličku)
 13. Na vrchnú hranu, ktorá prilieha k stene, použite Guttaband ventilačné pásku. Tá zabráni vnikaniu nečistôt a hmyzu, ale je pritom priedušná a odvetráva prípadnú vlhkosť z komôrok.
 14. Ak je treba, použite napojenie na stenu. Profil skráťte podľa potreby a navlečte naň tesnenie. Priložte napojenie zaoblenou stranou k stene na striešku. Pripevnite profil na stenu, nechajte medzeru cca 30 cm. Uistite, že tesnenie dolieha dokonale po celej dĺžke striešky. Teraz pri stene profil zatesnite tmelom.
 15. Teraz prekontrolujte celú striešku. Všetky spoje a skrutky musia byť dostatočne dotiahnuté, strieška musí byť bezpečne spojená s konštrukciou, aby bola zaistená bezpečnosť.
 16. Montáž stien sa vykonáva podľa rovnakého postupu ako strecha.

Rezanie a vŕtanie polykarbonátovej dosky

S doskami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. Polykarbonátové dosky môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručným alebo elektrickou pílou s jemným ostrím. Neodporúčame rezať dosky pri teplotách nižších ako 10 ° C. Pri rezaní musí byť doska zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám.

Polykarbonátové dosky odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom. Pri vŕtaní je nutné, aby bola doska v mieste vrtu podložená a riadne ukotvená. Potrebné otvory pre skrutku je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu dosiek vďaka možnej dilatácii. Pre upevňovanie dosiek je nutné vždy predvŕtať otvory.

Rozmer200 x 2000 mm, 200 x 2500 mm, 200 x 3000 mm
Farbabronz , číra
Dĺžka2000 mm, 2500 mm, 3000 mm
Šírka200 mm
Materiálpolyvinylchlorid
Hrúbka16 mm
Plošná hmotnosťcca 2.9 kg / m2
Priepustnosť svetlacca 60 %, cca 75 %
Súčiniteľ prestupu tepla2.8 W / m2K
Tepelná odolnosť-20 c do + 60 °C
Trieda požiarnej odolnostidin 4102 b1
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
20+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo