• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk
Cena

Modifikované asfaltové šindle

Modifikované asfaltové šindle: Strecha, desiatky rokov bez závad

Viete o tom, že životnosť kvalitných asfaltových šindľov sa rádovo uvádza na 40 - 60 rokov? To všetko za predpokladu, že vyberiete správne a dáte na rady odborníkov. Ako sa zorientovať v bohatej ponuke výrobcov a nenaletieť na prvú lákavú ponuku?


Modifikované asfaltové šindle predstavujú vo svojej kategórii momentálne najvyššiu kvalitu. Zvyčajne je základom SBS modifikovaný bitúmen, vďaka ktorému nadobúda asfaltový šindeľ výborné vlastnosti. Medzi ne patrí najmä vysoká odolnosť voči mrazom a posilnená UV stabilita. Modifikované šindle zvládajú v porovnaní s oxidovanými šindľami vyššiu záťaž snehom. Sú pevné v ohybe a odolné voči natrhnutiu. Uvádza, že je ich životnosť môže byť až dvojnásobná! Takéto prevedenie nájdete v ponuke overeného výrobcu strešných asfaltových šindľov Katepal.


Čo by ste mali vedieť?

Hoci asfaltové šindle na strechách domov nedominujú tak ako kedysi, majú čoraz viac zástancov, ktorí nedajú dopustiť na ich pozitíva.

 • Modifikované šindle sú vhodné na náročné a členité strechy, dokonca aj so strmým sklonom (pokládku je možné uskutočniť v uhloch od 15° do 90°).
 • Pri dôkladnej inštalácii, dodržaní pravidiel izolácie slúži strecha bez nutnosti údržby desiatky rokov.
 • Vonkajší “granulový” posyp výborne tlmí hluk dažďa. Navyše, asfaltové šindle sú odolné voči krupobitiu a pri celoplošnom lepení odolávajú aj nárazovému vetru rýchlosti 200 km/h.
 • Sú vhodné na rekonštrukciu starších domov - predstavujú zástupcu najľahšej strešnej krytiny, ktorá nadmieru nezaťažuje krovy, ani statiku domu.
 • Medzi najčastejšie chyby nepatria vady či kvalita materiálu, ale nedodržanie základných pravidiel pri inštalácii a nesprávne prevedenie detailov.
Zobraziť viac...

Najpredávanejšie

 • 1
  5 variantov
  Modifikovaný asfaltový šindeľ Classic Accord Praga Používa sa pri výstavbe rodinných a nízkych budov, a to pri rekonštrukcii i pri novej výstavbe budov a zariadení najrôznejšieho druhu ako hlavný strešný materiál.
  od 10,28 €
  8,57 € bez DPH
 • 2
  3 varianty
  Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal 3T Typ šindľa 3T má klasický tvar trojtabuľového obdĺžnika, ktorý sa uplatní na malých aj veľkých plochách.
  od 14,79 € 17,40 €
  12,33 € bez DPH
 • 3
  3 varianty
  Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Katrilli Katrilli je najpredávanejší strešný šindeľ v ponuke šindľov KATEPAL. Zaujme svojím tvarom hexagonál a pravidelným prechodom z farby do čiernej.
  od 13,77 € 16,20 €
  11,48 € bez DPH
Počet produktov: 8
-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Rocky
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Rocky
12,00 € 10,20 € / m2 Zobraziť
Rocky je najmodernejším typom v ponuke strešných šindľov KATEPAL. Vyniká atypickým tvarom a prechodom z farby šindľa do čiernej.
-15%
Modifikovaný asfaltový šindel Katepal Foxy
Modifikovaný asfaltový šindel Katepal Foxy
13,80 € 11,73 € / m2 Zobraziť
Asfaltový strešný šindeľ Foxy sa vyznačuje svojím kosoštvorcovým tvarom, ktorého honosný vzhľad umocňuje kombinácia patričnej farby a čierneho kameniva.
-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Classic KL
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Classic KL
14,40 € 12,24 € / m2 Zobraziť
Šindeľ Classic KL je v ponuke v univerzálnych jednoliatych farbách, bez pálenia. Skvelo vyniká na menších aj väčších plochách a je tak univerzálnou strešnou krytinou.
-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Jazzy
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Jazzy
16,20 € 13,77 € / m2 Zobraziť
Jazzy je strešný šindeľ, ktorý je vďaka kombinácii klasického tvaru a nepravidelného žíhania veľmi žiadaným typom v ponuke šindľov KATEPAL.
-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Katrilli
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Katrilli
16,20 € 13,77 € / m2 Zobraziť
Katrilli je najpredávanejší strešný šindeľ v ponuke šindľov KATEPAL. Zaujme svojím tvarom hexagonál a pravidelným prechodom z farby do čiernej.
-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal 3T
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal 3T
17,40 € 14,79 € / m2 Zobraziť
Typ šindľa 3T má klasický tvar trojtabuľového obdĺžnika, ktorý sa uplatní na malých aj veľkých plochách.

Novinka

-15%
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Mansion
Modifikovaný asfaltový šindeľ Katepal Mansion
21,00 € 17,85 € / m2 Zobraziť
Laminovaný (dvojvrstvový) šindeľ Mansion sa vyznačuje nerovnomerným zaujímavým výrezom, ktorý umožňuje skryť všetky nerovnosti podkladu a tým je výnimočne vhodný na rekonštrukcie striech.
Modifikovaný asfaltový šindeľ Classic Accord Praga
Modifikovaný asfaltový šindeľ Classic Accord Praga
10,28 € / m2 Zobraziť
Používa sa pri výstavbe rodinných a nízkych budov, a to pri rekonštrukcii i pri novej výstavbe budov a zariadení najrôznejšieho druhu ako hlavný strešný materiál.