Parotesná fólia Guttafol ALU Therm (rez na mieru) 1.2m

Unikátna fólia kombinujúci parozábranu a tepelnú izoláciu strechy. Reflexná fólia s vysokou parotesnosťou, nahrádzajúca až 50 mm tepelnej izolácie. Čítať viac >
Tovar je na objednávku možné doručiť kuriérom Cena dopravy je 9.00 EUR po celom slovensku
Cena s DPH za m2
1.74 EUR
Cena bez DPH
1.45 EUR
- m2 +
Garancia najnižšej ceny Platba na dobierku Partnerský program
 • 11 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009
 • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
 • Vlastné sklady Snažíme sa maximalizovať počet produktov v našich skladoch
 • Partnerský program Nakupujete u nás často? Prihláste sa do programu

Reflexná fólia Guttafol ALU Therm, v sebe zahŕňa hneď tri základné vlastnosti a to je parotesnosť, reflexia sálavého tepla a tepelná izolácia. Táto parozábrana je vyrobená lamináciou reflexnej kovovej vrstvy na bublinkovú fóliu. Metalizovaná vrstva odrazí až 95% tepelného žiarenia späť do miestnosti. Reflexná vrstva spolu so vzduchovými vankúšikmi bublinkovej fólie a vzduchovou medzerou medzi fóliou a vnútorným obkladom pôsobí ako dodatočná tepelná izolácia strechy nahradzujúca až 5 cm minerálnej vaty. Napríklad, ak bude tepelná izolácia strechy hrúbky napr. 10cm tak pridaním parotesnej reflexnej fólie Guttafol ALU Therm získame ďalších 5 cm navyše a dostaneme celkom 15 cm tepelnej izolácie. Aplikáciou tejto fólie sa odstránia tepelné mosty medzi tepelnou izoláciou strechy a krokvami. Pôsobí tak aj ako tepelná izolácia podkrovia.

 

UPOZORNENIE: Novo ponúkame reflexnú fóliu Alu Therm aj vo variante "rez na mieru". Šírka role bude vždy 1,2 m, dĺžka kotúča je voliteľná.

 

Hlavnou funkciou parotesnej reflexnej fólie Guttafol ALU Therm je zamedzenie prenikaniu vlhkosti z vnútornej miestnosti do tepelnej izolácie strechy, ktorá je priepustná pre vzdušnú vlhkosť a dochádza v nej k veľkému teplotnému spádu. Teplý vzduch v miestnosti môže totiž obsahovať podstatne viac vlhkosti ako studený vzduch vonku. Bez použitia parotesnej zábrany dochádza ku kondenzácii vlhkosti v izolácii. Dôsledkom skondenzovanej vlhkosti je zhoršená tepelná izolácia strechy. Týmto následkom trpia nielen tepelná izolácia striech, kde sa tvoria tepelné mosty, ktorými preniká teplo z interiéru von, ale aj vlhne drevo v streche, tvoria sa plesne a vlhké škvrny na stropoch a stenách. Je teda podstatne ohrozená životnosť strechy.

Najčastejším použitím parotesnej reflexnej fólie je tepelná izolácia podkrovia interiéru, či ako tepelná izolácia strechy. Parotesné zábrany sa používajú na zabránenie prestupu vlhkosti obvodovým či strešným plášťom. Parotesná zábrana je umiestnená v konštrukcii pred tepelnú izoláciu smerom z interiéru, prípadne medzi vrstvami tepelnej izolácie strechy (určenie sily vrstiev podľa odporúčania výrobcov tepelných izolácií). Parotesná zábrana sa nepoužíva v konštrukciách oddeľujúcich jednotlivé vykurované priestory (priečky, stropy ...).

 • Funguje ako tepelná izolácia podkrovia, ktorá nahradí až 50mm sklenej vaty
 • Úspora nákladov na vykurovanie alebo klimatizáciu (20% úspora tepelnej energie)
 • Jednoduchá montáž a manipulácia s materiálom
 • Odraz až 95 % sálavého tepla späť do miestnosti
 • Dlhá životnosť a záruka kvality GUTTA
 • Chrání proti elektromagnetickému žiareniu
 • Vysoká pevnosť v oboch smeroch
 • Odolná proti slnečnímu UV žiareniu a chemickým látkám
 • Parotesná fólia je 100 % parozábrana
 • Termoizolačná vrstva je nenasiakavá
 • Odolná proti škodcom

 

MONTÁŽNY POSTUP

Parotesná fólia Guttafol ALU Therm sa veľmi ľahko pripevňuje, postup jej montáže je zhodný s montážou klasických parotesných fólií. Pri realizácii tepelnej izolácie strechy napneme parotesnú fóliu pod krokvy reflexnou stranou smerom do miestnosti. Presah pásov sa ponechá cca 5 cm. Spoje sa zlepia dôkladne páskou Uniband alebo DS alu band, aby sa zamedzilo prenikaniu vodných pár do tepelnej izolácie podkrovia. Tiež okolo stien, strešných okien a komínov je nutné parotesnú fóliu riadne dotesniť butylovou páskou Butylband alebo trvale pružným Butylkaučukovým tmelom. Na parotesnú fóliu sa namontujú drevené hranoly alebo kovové profily, na ktoré sa pripevní sadrokartón, prípadne iný obklad. Vzduchovú medzeru medzi fóliou a obkladom (2,5 - 3 cm) je nutné dodržať pre zachovanie maximálneho efektu termoreflexia.

Rozmer1.2 x 50m
Šírka1.2m
Materiálhliník