• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Polykarbonátová doska Guttagliss Zebra

Kód: 2812403 Značka: Gutta
Revolučné a krásne polykarbonátové dosky Guttagliss Zebra so zvýšeným tepelným odporom a výnimočnou pevnosťou. Tieto polykarbonátové dosky sú tuhšie a odolnejšie proti nárazu. Zistiť viac...
Doručenie priamo na adresu
Rozmer
Farba
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Revolučné a krásne polykarbonátové dosky Guttagliss Zebra so zvýšeným tepelným odporom a výnimočnou pevnosťou. Tieto polykarbonátové dosky sú tuhšie a odolnejšie proti nárazu. Ich inovatívny povrch a sfarbenie zaručuje efektívne zníženie teploty v zakrytom priestore a nádherný moderný vzhľad každej konštrukcie. Praktická šírka dosky (980 mm) a zatavené, pevné okraje ju predurčujú na použitie na moderné, dizajnové stavby, kde zaručia vysokú pevnosť a životnosť.

 

Polykarbonátové dosky Guttagliss Zebra vyrábame v dvoch farebných odtieňoch (antracit/biela).

Vylepšená polykarbonátová doska v novom dizajne

Hľadáte moderné zastrešenie terasy, ktoré vyzerá skvele a originálne? Potom sú tu pre vás nové polykarbonátové dosky Guttagliss Zebra! Elegantný a originálny design sa snúbi s kvalitným spracovaním a odolnosťou. Naša nová polykarbonátová doska Guttagliss ZEBRA toho jednoducho vie viac. Presvetlite si terasu, ale zároveň odpočívajte v príjemnom tieni. Vaša krásna, moderná terasa nadobudne originálny vzhľad, pri zachovaní vynikajúcich technických vlastností dosiek. Pruhovaný dizajn v perfektnej kombinácii s vysoko kvalitným, čírym polykarbonátom zaistí behom okamihu vašej zimnej záhrade, pergole či terase výnimočný vzhľad. Na polykarbonátové dosky Guttagliss Zebra je poskytovaná záruka 10 rokov.

 

Výnimočná a originálna priehľadnosť

Polykarbonátová doska Guttagliss ZEBRA je skutočným trendom pre krásne terasy. Päť úrovní materiálu a dva pruhy rôznych šírok vytvárajú jedinečný efekt. Keď chcete, môžete vidieť cez, ale môžete tiež zostať skrytý. Takto môžete vytvoriť svoj súkromný kútik na relax a odpočinok. Farby a svetlo sa krásne rozptýlia vďaka originálnemu povrchu - otravné odlesky sú minulosťou. V porovnaní s jednofarebnými opálovými polykarbonátovými doskami pôsobí Guttagliss ZEBRA svetlejšie, dodáva miestu svieži nádych a vyzerá skvele.

 

Vynikajúce tienenie

Vďaka obojstrannej UV ochrane, môže byť polykarbonátová doska Guttagliss Zebra na strechu inštalovaná úzkymi alebo širokými pruhmi smerujúcimi k slnku. Pre ideálne zatienenie však odporúčame pokladať široké pruhy "von". Týmto spôsobom sa vertikálne lúče slnka odrazia a prepustené sú iba lúče šikmé. Okrem zaujímavého vzhľadu tak vzniká aj efektné tienenie.

Upozornenie

Polykarbonátové dosky je možné individuálne krátiť, túto požiadavku stačí pripísať do poznámky objednávky (doba dodania sa predlžuje cca o 2-3 dni).

Pri zadávaní objednávok, pri ktorých bude mať zákazník v poznámke dopísaný presný rozmer rezu, je podmienkou platba vopred bankovým prevodom / kartou online.

Príprava konštrukcie

Pred pokládkou dutinkových dosiek odporúčame pripraviť nosnú drevenú konštrukciu. Krokvy musia byť kvôli montáži široké min. 60 mm (odporúčame 80 mm). Kontralaty môžu byť menšie, musia však byť zapustené do krokiev. Ideálna osová vzdialenosť stredových krokiev je 1060 mm, krajných krokiev 1000 mm, aby ste predišli rôznym skracovaním dosiek. Polykarbonátové dosky sú vyrábané v šírke 2100 mm. Krokvy aj kontralaty musia tvoriť rovinu tak, aby dutinkové dosky boli podložené na všetkých stranách. Sklon strechy musí byť min. 7° (125 mm/m), aby bol zaistený odtok dažďovej vody a spoľahlivosť tesnenia vrátane samočistiaceho efektu dosiek dažďovou vodou. Farba konštrukcie s ohľadom na teplotnú stálosť polykarbonátu (krátkodobo -40 až +115 °C) nemusí byť nutne svetlej farby.

Montáž

Pred inštaláciou dosiek uzavrite otvorené konce komôrok, aby nedochádzalo k vnikaniu prachu a nečistôt. Hornú aj spodnú stranu dosky utesnite ventilačnou páskou. Na krokvy aj kontralate použite podkladnú penovú pásku. Dutinkové dosky sa spracovávajú vrátane ochrannej fólie. Pri pokládke sa orientácia dutiniek situuje vždy v smere spádu, z dôvodu možného odtoku vody po spáde k ventilačnej páske. Medzi jednotlivými doskami je nutné dodržať dilatačnú medzeru min. 20 mm, ktorú prikryjeme prítlačnou lištou Guttaprofil ALU-Top s gumovým tesnením, ktoré na koncoch líšt uzavrieme koncovkami prítlačných líšt. Kotvenie vykonávajte nerezovými skrutkami V2A po 330 mm uprostred prítlačných líšt. Pokiaľ budete vŕtať do polykarbonátových dosiek, vŕtajte otvory o 2-3 mm väčšie ako je priemer skrutiek. Na vŕtanie je možné použiť oceľové vrtáky alebo kónický vrták HSS. Rezanie polykarbonátových dosiek je možné vykonávať vhodnými nástrojmi, tj okružná píla s viaczubým kotúčom na plasty najlepšie s vodiacou lištou alebo odlamovací nôž (dosky do hrúbky 10 mm). Prípadné piliny vniknuté do komôrok je možné odstrániť stlačeným vzduchom (kompresor, výfuková strana vysávača). UV ochrana je vždy z popísanej strany dosky. Po inštalácii dosiek odoberte čo najskôr zvyšky ochrannej fólie. Presahy dosiek môžu byť max. 100 mm cez okraj krokvy. Po prichytení dosiek priložte ukončovacie lišty Guttaprofil ALU-U elox alebo Guttaprofil ALU-U elox s odkvapničkou, ktorá napomáha dažďovej vode odkvapnúť a nevzlínať tak po spodnej strane dosky. V miestach s predpokladom netesností použite silikón na plasty. Pokiaľ budete pokladať viac ako 2 dosky, použite po bočných stranách ukončovací Guttaprofil ALU-F elox.

 

Rozmer2000 x 980 mm, 2500 x 980 mm, 3000 x 980 mm, 3500 x 980 mm, 4000 x 980 mm, 4500 x 980 mm, 5000 x 980 mm, 6000 x 980 mm, 7000 x 980 mm
Farbaantracit , biela
Dĺžka2000 mm, 2500 mm, 3000 mm, 3500 mm, 4000 mm, 4500 mm, 5000 mm, 6000 mm, 7000 mm
Šírka980 mm
Materiálpolykarbonát
Hrúbka16 mm
Plošná hmotnosť2700 g / m2
UV ochranaáno (obojstranná)
Súčiniteľ prestupu tepla2.5 W / m2K
Odolnosť proti krupobitiuvysoká
Individuálne rezy na mieruáno
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
5+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo