XPS Extrudovaný polystyrén Synthos Prime S 40mm

Synthos XPS Prime S je moderný izolačný výrobok vyvinutý s ohľadom na ekológiu. Trieda Prime S má vyššiu tepelnú odolnosť a zaraďujeme ho do triedy horlavosti F. Čítať viac >
Tovar je skladom možné doručiť kuriérom Cena dopravy je 12.00 EUR po celom slovensku
Cena s DPH za m2
4.60 EUR
Cena bez DPH
3.83 EUR
- m2 +
Garancia najnižšej ceny Platba na dobierku Partnerský program
  • 11 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Vlastné sklady Snažíme sa maximalizovať počet produktov v našich skladoch
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Prihláste sa do programu

Synthos XPS Prime S je moderný izolačný výrobok vyvinutý s ohľadom na ekológiu. Trieda Prime S má vyššiu tepelnú odolnosť a zaraďujeme ho do triedy horlavosti F. 

Jeho moderná formula vychádza z bielej dosky Synthos XPS, ktorá je oceňovaná klientami v mnohých krajinách. Nový XPS PRIME vymedzuje ďalšie štandardy na trhu, vďaka zvýšeným tepelnoizolačným vlastnostiam a ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Charakteristický striebristý povrch dosiek XPS PRIME je výsledkom jedinečnej technológie, vďaka ktorej má výrobok lepšie technické vlastnosti. Podstatou nového PRIME sú dva základné predpoklady: zaviesť výrobok vyznačujúci sa zvýšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami a zároveň dodržať mimoriadnu starostlivosť o životné prostredie počas celého procesu výroby a následného užívania. Preto má Synthos XPS PRIME symbol GREEN LAMBDA, ktorý je vyjadrením snahy Synthos ponúkať inovatívne riešenie uľahčujúce život bez negatívnych následkov pre životné prostredie.

 

Obvodová izolácia

Obvodová izolácia tepelne izoluje budovu zvonku v priestore pod úrovňou terénu a zároveň chráni vrstvu hydroizolácie proti vode a pred mechanickým poškodením. Parametre dosiek XPS PRIME umožňujú ich použiť na izoláciu stien pivníczákladových dosiek a stien v podmienkach priameho kontaktu so zemou a v mieste výskytu spodných vôd.

 

Obrátenej strechy

Izolácia striech s obráteným poradím vrstiev, u ktorých sa tepelná izolácia nachádza na tesniacej vrstve, má rad predností, najmä čo sa týka zaistenia optimálnej teploty pri izolácii proti vode, ďalej jej ochrany pred poškodením a pri zvýšení trvanlivosti celej strechy. Strechu s touto konštrukciou je možné pokryť štrkom alebo vrstvou zelene, možno ju využiť tiež ako parkovisko alebo na terasu.

 

Izolácia viacvrstvového múru

Použitie XPS PRIME medzi dvoma vrstvami múru výrazne zvyšuje ich termoizolačné vlastnosti. Tie v spojení so
jednoduchým spracovaním zabezpečí rýchlu a jednoduchú montáž. Uloženie dosiek do jednej súvislej vrstvy minimalizuje
vznik tepelných mostov.

Hrúbka40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm