• +421 905 667 261
 • info@lacnestavebniny.sk

Polyvinylchloridová vlnitá doska Guttagliss PVC 3000 x 900mm číra

Predaj produktu skončil alebo je dočasne nedostupný
 • 11 rokov skúseností Na trhu od roku 2009. Spolupracujeme s viacerými známymi dodávateľmi zo Slovenska a Českej republiky.
 • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
 • Partnerský program Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom či pravidelnom odbere.

PVC dosky Guttagliss PVC sú vyrobené z polyvinylchloridu, ktorý im prepožičiava skvelú elasticitu, hladký povrch a veľmi vysokú transparentnosť. PVC dosky sú veľmi ľahké a vďaka svojím vlastnostiam sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou a manipuláciou. PVC dosky dodávame taktiež v profile trapéz ako trapézové dosky Guttagliss PVC. (Doska Guttagliss PVC - vlna nie je príliš odolná proti krupobitiu, pre elimináciu tohto rizika odporúčame zakúpiť trapézové dosky Guttaglis PVC HR, na ktoré poskytujeme záruku 5 rokov)

Pri inštalácií je nevyhnutné kontaktnú konštrukciu opatriť bielym náterom alebo naniesť antireflexnú pásku Guttaband AL.

Upozornenie: U vlnitých dosiek neposkytujeme rezy na mieru.

 • Jednoduchá montáž
 • Nízka hmotnosť, elastické
 • Vysoká transparentnosť
 • Nízka cena
 • Možnosti použitia PVC dosky
 • Ochranné a záhradné prístrešky
 • Strechy a steny pergol
Polyvinylchloridové vlnité dosky Guttagliss PVC  
materiál polyvinylchlorid
profil

76 / 18 mm 

dĺžka 2; 2,5; 3,0 m
šírka 900 mm
hrúbka 0,8 mm
tvar krytiny vlna
povrch jemný
súčiniteľ prestupu tepla 5,7 W / m2K
teplotný rozsah -20°C až + 60°C
plošná hustota 1200 g/m2
priepustnosť svetla (čirá) 84 %
chemická odolnosť DIN 16929
trieda horľavosti B1
UV ochrana áno (jednostranná)
farba čirá, bronz
rezy na mieru nie

Skladovanie a montáž

Polyvinylchloridové vlnité dosky Guttagliss PVC skladujte na rovnej ploche alebo na drevenej palete. Dosky položené na sebe nikdy neskladujte na priamom slnku alebo pri teplote nad 60 °C. Tieto PVC dosky zvyšujú koncentráciu slnečných lúčov do určitých miest čím môže prísť k deformácií spodných dosiek. Uskladnené PVC dosky chráňte pred mechanickým poškodením, dažďom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi. Po doskách nechoďte.

Ako podkladovú konštrukciu je najlepšíe zvoliť drevenú. Hornú stranu podkladových lát je nutné opatriť bielym náterom, alebo použiť reflexné pásky Guttaband AL, aby sa predišlo nadmernému prehrievaniu konštrukcie. Pri použití impregnačných prostriedkov na ochranu dreva je nutné ošetrené konštrukčné časti nechať riadne vyschnúť, aby nedošlo k výskytu farebných škvŕn na spodnej strane dosiek. Maximálny povolený rozstup lát je 400 mm na PVC dosky, 500 mm na PES a 800 mm na MAKRO a WABE. V oblastiach s nadmorskou výškou 600 m a vyššie by mal byť tento rozstup polovičný. Dosky pokladajte z opačnej strany, ako je smer prevládajúceho vetra, a to tak, aby druhý rad dosiek začínal polovicou dosky. Pri montáži sa musi do každého profilu, kam sa skrutkuje vrut dať dištančná podložka. Pre pripevnenie používajte iba skrutky s plastovou podložkou a ochrannou čiapočkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Skrutky sa pripevňujú v každom treťom vrchole. V prípade, že dosky pokladáte v mieste s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odporúčame pripevniť PVC dosky v každom druhom vrchole. V presahoch pripevnite PVC dosky na každom vrchole. Dosky neodporúčame spájať lepením ani skrutkami. Iba sa navzájom prekladajú.

Bočný presah 1 vlna - pri sklone nad 10°
2 vlny - pri sklone nižšom ako 10° alebo v klimaticky nepriaznivých oblastiach

Priečny presah 15 cm, v klimaticky nepriaznivých oblastiach 20 cm.
Pri sklone strechy nižšom ako 10° je nutné priečny presah dosiek tesniť neutrálnym silikónovým tmelom, ktorý rolu nebude poškodzovať.

V bežných prípadoch stačí dosky umyť iba čistou vodou. V prípade silného znečistenia používajte iba bežné saponáty bez abrazív. Nepoužívajte prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Na PVC dosky GUTTAGLISS vstupujte iba pomocou dosiek slúžiacich k rozloženiu hmotnosti!

Montáž PVC dosky  
max. vzdialenosť lát 400 mm
prekrytie vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
počet vrutov s podložkou 12 ks / m2

Rezanie a vŕtanie

S doskami zaobchádzajte opatrne, aby pri manipulácii nedošlo k ich poškodeniu. PVC dosky môžu byť jednoducho prispôsobené požadovanej dĺžke rezaním ručnou alebo elektrickou pílou s jemným ostrím. Neodporúčame rezať dosky pri teplotách nižších ako 10 °C. Pri rezaní musi byť dosky zaistená, aby nedochádzalo k vibráciám.

PVC dosky odporúčame vŕtať špeciálnym kónickým vrtákom. Pri vŕtaní je nutné, aby bola doska v mieste vrtu podložená a riadne ukotvená. Potrebné otvory na vruty je nutné vŕtať s otvorom s väčším priemerom, aby sa predišlo poškodeniu dosiek kvôli možnej dilatácii. Pre upevňovanie dosiek je nutné vždy predvŕtať otvory. Doska sa nesmie pribíjať klincami.

Rozmer2000 x 900mm, 2500 x 900mm, 3000 x 900mm
Farbačíra, bronz
Dĺžka2000mm, 2500mm, 3000mm
Šírka900mm
Máte skúsenosti s produktom?
Môžte vytvoriť hodnotenie.
Vytvoriť recenziu
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa

Pomoc & Poradenstvo

 • Pomoc pri objednávke Kontaktujte nás v prípade, že si neviete rady pri vytváraní objednávky. +421 905 667 261
 • Stále v kontakte Ak potrebujete zistiť iné informácie, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom mailu. info@lacnestavebniny.sk