• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Paropriepustná fólia Eurofol 150 (kontaktná)

Kód produktu: 3750235x Značka: Gutta
Doprava sa môže meniť v závislosti od vzdialenosti a zakúpeného množstva.
Približná doprava začína od 18,00 €
Kontaktná difúzna fólia pod strešnú krytinu Eurofol 150 určená priamo na pokládku na tepelnú izoláciu alebo debnenie.
1,21 € / m2
vrátane DPH
Cena za 75 m2 je 90,75 €
m2
Doručenie 01.07 až 06.07.2022 Skladom - ihneď k odberu
Detaily produktu Galéria Na stiahnutie Recenzie Diskusia

Difúzna fólia Eurofol 150 je kontaktná 3-vrstvová difúzne otvorená fólia pre vytvorenie doplnkovej hydroizolačnej vrstvy šikmej strechy, popr. prevetrávanej fasády (bez priznaných špár) vyrobená z polypropylénových textílií a vodotesného filmu. Chráni drevené prvky krovu, popr. fasádneho roštu a tepelnú izoláciu pred prenikaním vody pri poškodení strechy, netesnostiach strešnej krytiny alebo fasádneho obkladu. Zvyšuje vzduchotesnosť strešného alebo fasádneho plášťa. Je určená na priamu pokládku na tepelnú izoláciu, popr. drevené debnenie a umožňuje tak využitie celej výšky krokvy alebo konštrukcie fasádneho roštu pre vloženie tepelnej izolácie. Difúzna fólia je zároveň vysoko priepustná pre vodné pary (hodnota Sd 0,02) a umožňuje tak odvetranie vodných pár prestupujúcich z interiéru napr. z dôvodu nedokonalej vykonanej parotesniacej vrstvy na vnútornej strane strešného plášťa. Eurofol 150 je ekonomický, ale funkčný variant určený pre menej náročné aplikácie alebo dočasné zakrytie. Pri požiadavke zvýšenej spoľahlivosti odporúčame použitie fólie z radu Guttafol DO.

  • Na tepelnú izoláciu aj debnenie
  • Zvyšuje účinnosť tepelnej izolácie
  • Vysoká paropriepustnosť
  • UV odolnosť 1 mesiac

MONTÁŽNY NÁVOD

Strešné paropriepustné kontaktné fólie sa pokladajú od spodu rovnobežne s odkvapom na krokvy, a parozábrany prípadne na debnenie napnuté tak, aby nedošlo k prednesení. Spodný okraj kontaktnej fólie končí na odkvapovom plechu. Paropriepustná kontaktná fólia sa rozvíja tak, ako je navinutá na rolu - "nepodtáča sa", prípadný potlač smeruje ku krytine. Minimálne horizontálne i vertikálne presahy fólií sú 10 cm. Pozdĺžne presahy bývajú na fóliách vyznačené tlačenými linkami. Pri nižšom sklone strechy (menej ako 22 °) odporúčame zväčšiť presahy na 20 cm. Vertikálne presahy musia byť umiestnené na krokvách a zaistené kontralatami.

Presahy difúznej fólie kontaktnej odporúčame zlepiť obojstrannou páskou Reparband, prípadne aj prelepiť jednostrannou páskou - podstrešnou, príp. uniband. Pod kontralát odporúčame použiť Guttaband tesniacu pásku. Uvedené odporúčania platia najmä pri nižších sklonoch, náveterných stranách striech.

Prestrihmi pre otvory - strešné okná, komíny, atď. sa vykonávajú čo najmenšie, okraje fólie k týmto prvkom sa lepia obojstrannou páskou - Reparband / Butylband. Prípadné mechanické poškodenie (pretrhnutie) kontaktnú fóliu je nutné opraviť odstrižkov originálnej fólie prilepením páskou Reparband. Okraje prierezov a poškodenia odporúčame prelepiť jednostrannými páskami - podstrešnou, príp. uniband.

Pri montáži strešných fólií je potrebné zabezpečiť správne odvetranie strešného plášťa:

- priestor pre odvetranie medzi fóliou a krytinou vymedziť kontralatami o normou danej hrúbky

- ponechať dostatočný priestor pre vstup vzduchu u odkvapového a výstup u hrebeňového okraja strechy

- ponechať dostatočný priestor pre prúdenie vzduchu pod krytinou po celej ploche strešného ramena

 

Rozmer50 x 1,5 m
Materiálpolypropylénová textília
UV ochrana1 mesiac
Tepelná stálosťod -30 do + 90 °C
Paropriepustnosť Sd0.02 m
Máte skúsenosti s produktom?
Môžte vytvoriť hodnotenie.
Vytvoriť recenziu
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
  • 13 rokov skúseností Na trhu od roku 2009. Spolupracujeme s viacerými známymi dodávateľmi zo Slovenska a Českej republiky.
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom či pravidelnom odbere.

Pomoc & Poradenstvo

  • Pomoc pri objednávke Kontaktujte nás v prípade, že si neviete rady pri vytváraní objednávky. +421 903 229 601
  • Stále v kontakte Ak potrebujete zistiť iné informácie, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom mailu. info@lacnestavebniny.sk