• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Paropriepustná fólia Guttafol DO 150 S Plus (kontaktná)

Kód: 3750445 Značka: Gutta
Vysoko spoľahlivá kontaktná difúzne otvorená strešná fólia opatrená 2 samolepiacimi páskami s extrémnou pevnosťou spoja. Zistiť viac...
Doručenie priamo na adresu
Rozmer
Ak potrebujete poradiť a získať viac informácií o produkte kontaktujte nás v pracovné dni od 08:00 do 16:30 na čísle: +421 903 229 601
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Guttafol DO 150 S Plus je kontaktná 3-vrstvová difúzne otvorená strešná fólia s integrovanými samolepiacimi páskami na oboch okrajoch krytej ochrannou fóliou pre vytvorenie doplnkovej hydroizolačnej vrstvy šikmej strechy, popr. prevetrávanej fasády (bez priznaných špár) so zvýšenou spoľahlivosťou a extrémnou pevnosťou spoja vďaka systému "lepidlo do lepidla". Strešná fólia je vyrobená z vysoko pevných polypropylénových textílií a vodotesného filmu. Paropriepustná kontaktná fólia spoľahlivo chráni drevené prvky krovu a tepelnú izoláciu pred prenikaním vody pri poškodení strechy, netesnostiach strešnej krytiny alebo skapávajúcim kondenzátom z krytiny. Tieto kontaktné fólie sú určené na priamu pokládku na tepelnú izoláciu, popr. drevené debnenie. Difúzne fólie kontaktné sú zároveň vysoko priepustné pre vodné pary a umožňujú tak odvetranie vlhkosti zabudovanej v strešnom plášti (napr. surové drevo krovu).

  • Vysoká paropriepustnosť
  • Samolepiace pásky po oboch okrajoch fólie
  • Na tepelnú izoláciu aj debnenie
  • UV odolnosť 1 mesiac

MONTÁŽNY NÁVOD

Strešné paropriepustné kontaktné fólie Guttafol sa pokladajú od spodu rovnobežne s odkvapom na krokvy, a parozábrany prípadne na debnenie napnuté tak, aby nedošlo k predneseniu. Spodný okraj kontaktnej fólie končí na odkvapovom plechu. Paropriepustná kontaktná fólia sa rozvíja tak, ako je navinutá na rolu - "nepodtáča sa", prípadný potlač smeruje ku krytine. Minimálne horizontálne i vertikálne presahy fólií sú 10 cm. Pozdĺžne presahy bývajú na fóliách vyznačené tlačenými linkami. Pri nižšom sklone strechy (menej ako 22 °) odporúčame zväčšiť presahy na 20 cm. Vertikálne presahy musia byť umiestnené na krokvách a zaistené kontralatami.

Presahy difúznej fólie kontaktnej odporúčame zlepiť obojstrannou páskou Reparband, prípadne aj prelepiť jednostrannou páskou - podstrešnou, príp. Uniband.Pod kontralát odporúčame použiť Guttaband tesniacu pásku. Uvedené odporúčania platia najmä pri nižších sklonoch, náveterných stranách striech.

Prestrihmi pre otvory - strešné okná, komíny, atď. sa vykonávajú čo najmenšie, okraje fólie k týmto prvkom sa lepia obojstrannou páskou - Reparband / Butylband. Prípadné mechanické poškodenie (pretrhnutie) kontaktnú fóliu je nutné opraviť odstrižkov originálnej fólie prilepením páskou Reparband. Okraje prierezov a poškodenia odporúčame prelepiť jednostrannými páskami - PODSTREŠNÁ, príp. Uniband.

Pri montáži strešných fólií potrebné zabezpečiť správne odvetranie strešného plášťa:

- priestor pre odvetranie medzi fóliou a krytinou vymedziť kontralatami o normou danej hrúbky

- ponechať dostatočný priestor pre vstup vzduchu u odkvapového a výstup u hrebeňového okraja strechy

- ponechať dostatočný priestor pre prúdenie vzduchu pod krytinou po celej ploche strešného ramena

VAROVANIE:

Na základe mnohoročných skúseností varujeme pred použitím nekvalitných materiálov (niektoré bývajú veľmi často aj luxusne zabalené a prezentované). Strešné fólie tvorí len zlomok ceny celého strešného plášťa, ale plní zásadnú funkciu. Následná nutná výmena pôvodnej fólie za novú obnáša demontáž strešnej krytiny a klampiarskych prvkov a prináša riziko popraskania sadrokartónových konštrukcií a podstatné nepohodlie pre obyvateľov budovy. Takmer vždy dôjde k rozbitiu alebo poškodeniu časti strešnej krytiny a klempiarskych prvkov, ďalej je nutné kúpiť nové strešné laty. Následná cena opravy sa takmer rovná nákladom na obstaranie úplne novej strechy.

Čo spôsobuje zle fungujúci strešná fólia?

- lokálne zatekanie do interiéru

- degradácia drevených prvkov krovu

- vlhnutie tepelnej izolácie a znižovanie jej účinku

- nezdravú vnútornú klímu

 

Typ paropriepustná
Rozmer50 x 1.5 m
Materiálpolypropylénová textília
UV ochrana1 mesiac
Hodnota Sd0.02 m
Tepelná stálosťod -30 do + 90 °C
Priepustnosť pary1200 g/m2/deň
Fóliado 150 s plus
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
5+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 10

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/vendor/fireslack/Icarus/Support/User.php on line 21
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
15 rokov skúseností Sme tu pre vás od roku 2009.
Platobné možnosti Akceptujeme všetky platobné karty.
Tovar skladom Najpredávanejší tovar máme skladom.
Rýchle dodanie Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dni.

Pomoc a poradenstvo