Paropriepustná fólia TYVEK Solid (kontaktná) 1.5 x 50m

Vysoko difúzna kontaktná jednovrstvová fólia vhodná na tepelnú izoláciu bez vetracej medzery a na strechy s nevetraným debnením. Čítať viac >
Tovar je skladom možné doručiť kuriérom Cena dopravy je 9.00 EUR po celom slovensku
Cena s DPH za m2
2.15 EUR
Cena bez DPH
1.79 EUR
- m2 +
Garancia najnižšej ceny Platba na dobierku Partnerský program
  • 11 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Vlastné sklady Snažíme sa maximalizovať počet produktov v našich skladoch
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Prihláste sa do programu

Kontaktná difúzne otvorená fólia umožňuje kladenie priamo na izoláciu aj na debnenie. Použitie aj na chem. ošetrený krov. Membrány Tyvek sa používajú ako fólia vstupného krytia na strechách predovšetkým pri výstavbe rodinných domov a ako fólie na steny pri konštrukciách kostier domov. Fólie o vysokej priepustnosti pár bráni kondenzácii vodnej pary a chráni strechu pred vlhkom.

Vďaka použitiu strešnej fólie Tyvek môže "dýchať" - vlhkosť je odvádzaná, znižujú sa tepelné straty a šetria sa náklady na vykurovanie. Strešná fólia Tyvek môže nahradiť tradičné šalovania, chráni krokvy a tepelnú izoláciu pred vlhkom. Použitie strešnej fólie môžete až trojnásobne znížiť náklady na vykonanie strešnej konštrukcie. Tyvek je neobyčajne ľahký materiál a to výrazne uľahčuje jeho dopravu a montáž. Membrány Tyvek sa vyznačujú veľmi vysokou odolnosťou voči vonkajším vplyvom a laboratórne testy potvrdzujú ich až päťdesiatročnú životnosť.

  • Dvojnásobne pevný a chemicky odolný
  • Pokladá sa priamo na tepelnú izoláciu cez krokvy alebo na celoplošné debnenie
  • Po zaschnutí chemicky impregnačného náteru je možná pokládka priamo na doskové podbitie strechy

Montáž

Strešná paropriepustná kontaktná fólia sa pokladá od spodu rovnobežne s odkvapom na krokvy, a parozábrany prípadne na debnenie napnuté tak, aby nedošlo k predneseniu. Spodný okraj kontaktnej fólie končí na odkvapovom plechu. Paropriepustná kontaktná fólia sa rozvíja tak, ako je navinutá na roly - "nepodtáča sa", potlač smeruje ku krytine. Minimálne horizontálne a vertikálne presahy fólie sú 10 cm. Pozdĺžne presahy bývajú na fóliách vyznačené tlačenými linkami. Pri nižšom sklone strechy (menej ako 22 °) odporúčame zväčšiť presahy na 20 cm. Vertikálne presahy musia byť umiestnené na krokvách a zaistené kontralatami. Presahy difúznej fólie odporúčame zlepiť obojstrannou páskou Reparband, prípadne aj prelepiť jednostrannou páskou - príp. Uniband.

Pod kontralaty odporúčame použiť Guttaband tesniacu pásku. Uvedené odporúčania platia najmä pri nižších sklonoch, náveterných stranách striech.
Prestrihmi pre otvory - strešné okná, komíny, atď. sa vykonávajú čo najmenšie, okraje fólii k týmto prvkom sa lepia obojstrannou páskou - Reparband / Butylband. Prípadné mechanické poškodenie (pretrhnutie) kontaktnej fóle je nutné opraviť odstrižkom originálnej fólie prilepeným páskou Reparband. Okraje prierezov a poškodenia odporúčame prelepiť jednostrannými páskami.

Pri montáži strešných fólií je nutné zaistiť žiadne odvetranie strešného plášťa:
- priestor pre odvetranie medzi fóliou a krytinou vymedziť kontralatami o normou danej hrúbke,
- ponechať dostatočný priestor pre vstup vzduchu u odkvapového a výstup u hrebeňového okraja strechy,
- ponechať dostatočný priestor pre prúdenie vzduchu pod krytinou po celej ploche strešného ramena.

značkaTyvek
Rozmer1.5 x 50m
Dĺžka50m
materiál polypropylenová textília
rozmery 50 x 1,5 m
plošná hmotnosť 135 g/m2
tepelná stálosť od -30°C do + 90°C
priepustnosť vodnej páry 1200 g/m2/deň
hodnota Sd 0,02 m
UV stálosť 3 mesiace
požiarna odolnosť  E