Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu.

Paropriepustná fólia TYVEK Solid (kontaktná)

Vysoko difúzna kontaktná jednovrstvová fólia vhodná na tepelnú izoláciu bez vetracej medzery a na strechy s nevetraným debnením.

od 2.15 € /m2 vrátane 20% DPH

Najskôr vyberte variant kliknutím nižšie a následne zadajte množstvo.

Kliknite a vyberte z 1 variantu
  • Paropriepustná fólia TYVEK Solid (kontaktná) 1.5 x 50m
    Rozmer1.5 x 50m
    2.15 EUR

    Na sklade

Popis
Súbory na stiahnutie
Technické špecifikácie

Popis produktu

Kontaktná difúzne otvorená fólia umožňuje kladenie priamo na izoláciu aj na debnenie. Použitie aj na chem. ošetrený krov. Membrány Tyvek sa používajú ako fólia vstupného krytia na strechách predovšetkým pri výstavbe rodinných domov a ako fólie na steny pri konštrukciách kostier domov. Fólie o vysokej priepustnosti pár bráni kondenzácii vodnej pary a chráni strechu pred vlhkom.

Vďaka použitiu strešnej fólie Tyvek môže "dýchať" - vlhkosť je odvádzaná, znižujú sa tepelné straty a šetria sa náklady na vykurovanie. Strešná fólia Tyvek môže nahradiť tradičné šalovania, chráni krokvy a tepelnú izoláciu pred vlhkom. Použitie strešnej fólie môžete až trojnásobne znížiť náklady na vykonanie strešnej konštrukcie. Tyvek je neobyčajne ľahký materiál a to výrazne uľahčuje jeho dopravu a montáž. Membrány Tyvek sa vyznačujú veľmi vysokou odolnosťou voči vonkajším vplyvom a laboratórne testy potvrdzujú ich až päťdesiatročnú životnosť.

 

  • Dvojnásobne pevný a chemicky odolný
  • Pokladá sa priamo na tepelnú izoláciu cez krokvy alebo na celoplošné debnenie
  • Po zaschnutí chemicky impregnačného náteru je možná pokládka priamo na doskové podbitie strechy

 

Paropriepustná fólia TYVEK Solid (kontaktná)  
materiál Jednovrstvá PP membrána s nakašírovanou mriežkou z polypropylénu
rozmery 50 x 1,5 m
plošná hmotnosť 82 g/m2
pevnosť v ťahu po dĺžke 250 N/5 cm
pevnosť v ťahu priečne 210 N/5 cm
tepelná stálosť od -40°C do + 100°C
paropriepustnosť Sd 0,02 m
UV stálosť 4 mesiace
požiarna odolnosť  E

Tab.: Paropriepustná fólia TYVEK Solid (kontaktná)

 

Montáž

Strešná paropriepustná kontaktná fólia sa pokladá od spodu rovnobežne s odkvapom na krokvy, a parozábrany prípadne na debnenie napnuté tak, aby nedošlo k predneseniu. Spodný okraj kontaktnej fólie končí na odkvapovom plechu. Paropriepustná kontaktná fólia sa rozvíja tak, ako je navinutá na roly - "nepodtáča sa", potlač smeruje ku krytine. Minimálne horizontálne a vertikálne presahy fólie sú 10 cm. Pozdĺžne presahy bývajú na fóliách vyznačené tlačenými linkami. Pri nižšom sklone strechy (menej ako 22 °) odporúčame zväčšiť presahy na 20 cm. Vertikálne presahy musia byť umiestnené na krokvách a zaistené kontralatami. Presahy difúznej fólie odporúčame zlepiť obojstrannou páskou Reparband, prípadne aj prelepiť jednostrannou páskou - príp. Uniband.

 

Pod kontralaty odporúčame použiť Guttaband tesniacu pásku. Uvedené odporúčania platia najmä pri nižších sklonoch, náveterných stranách striech.
Prestrihmi pre otvory - strešné okná, komíny, atď. sa vykonávajú čo najmenšie, okraje fólii k týmto prvkom sa lepia obojstrannou páskou - Reparband / Butylband. Prípadné mechanické poškodenie (pretrhnutie) kontaktnej fóle je nutné opraviť odstrižkom originálnej fólie prilepeným páskou Reparband. Okraje prierezov a poškodenia odporúčame prelepiť jednostrannými páskami.

 

Pri montáži strešných fólií je nutné zaistiť žiadne odvetranie strešného plášťa:
- priestor pre odvetranie medzi fóliou a krytinou vymedziť kontralatami o normou danej hrúbke,
- ponechať dostatočný priestor pre vstup vzduchu u odkvapového a výstup u hrebeňového okraja strechy,
- ponechať dostatočný priestor pre prúdenie vzduchu pod krytinou po celej ploche strešného ramena.

Technické špecifikácie

Súbory na stiahnutie