• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk

Fínska sauna Karibu Hygge s predsieňou

(0) Kód produktu: LG1977 Značka: Karibu
Predaj produktu skončil alebo ho nie je možné kúpíť samostatne.
Detaily produktu Parametre Galéria Recenzie Diskusia a dokumenty

Vonkajší model fínskej sauny pre vašu záhradu. Fínska sauna je určená pre 3 osoby. Moderný dizajn s chrómovými rohovými lištami. Hrúbka saunovej steny je 38 mm. Podlahu tvoria masívne dosky 60 mm široké, tlakovo impregnované. Sauna má izolované drevené dvere s plastovým čírým sklom (priechod 125,5 x 183 cm), druhé dvere celosklenené s dymovo hnedým izolačným sklom 8mm, (priechod 64  x 173 cm) a istenie magnetom. Strecha sauny je plochá 232 x 177 cm, tepelná izolácia minerálnou vlnou 42 mm. Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zosadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje jednoduchú montáž. 

 • Plocha 4,8 m² + 8,1 m², vnútorný priestor 26,6 m³
 • Pôdorys 508 x 276 cm
 • Predný previs strechy 0 cm
 • Bočný previs strechy 0 cm
 • Zadný previs strechy 0 cm
 • Plocha strechy 14,0 m²
 • Sklon strechy 0,5 °
 • 1. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)
 • 2. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)
 • 3. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)

Saunové pece
k saune odporúčame zakúpiť výkonnú 9 kW pec. Vyžaduje však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie odporúčame odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je však prvotne komplikovanejšie zapojenie a o niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s s integrovaným ovladačom alebo s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny do pripravenej schránky alebo do saunovej predsiene - vybrané modely). Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov bez saunových kachlí.

Základy
Základ postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážaný do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámikov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky). Pre trvanlivosť základov je nutné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady - podklad, pravouhlosť a presná rovina. S kvalitným základom vydrží sauna o mnoho rokov dlhšie.

Strecha
Strecha je zhotovená z drevených dosiek 16 mm. Strešná krytina nie je obsahom dodávky a je nutné ju ihneď po stavbe doplniť podľa vlastnej voľby. Pre sauny so šikmou strechou odporúčame samolepiacu bitúmenovou lepenku, na plochú strechu samolepiacu strešnú hliníkovo-bitúmenovú fóliu. Pri strechách so sklonom > 15° je vhodný aj bitúmenový šindeľ. Potrebný počet rolí samolepiacej ALU-bitumentovej krytiny o rozmere 1 x 5 metrov je pre tento model domčeka = 3 role.

Povrchová úprava

Sauny Karibu dodávame v závislosti od modelu v dvoch prevedeniach a to prírodné drevo alebo profesionálný náter.

Prírodné drevo - pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnu lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutieu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalšie náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva zásadne ovplyvníte životnosť sauny. Povrchovú ochranu sauny je nutné pravidelne opakovať, tak udržiavať v dobrom stave. Vlastná saunovacia miestnosť z vnútornej strany nie je nijako neošetrená ani ničím nenatieraná, sauna z vonkajšej strany je. Prípadnú predsieň (vybrané modely) ošetrite aj zvnútra.

Profesionálný KARIBU FARBSYSTEM - drevené profily sú z vonkajšej strany už vo výrobe opatrené kvalitnou vodoodpudivou farbou, ktorá ochráni drevo pred vplyvom UV žiarenia a počasia. Vnútorná strana zostáva vždy v prírodnom neošetrenom stave. KARIBU FARBSYSTÉM sebou nesú istú počiatočnú investíciu, ale v konečnom dôsledku veľkú úsporu času, práce i peňazí. K dispozícii sú v závislosti od modelu až 3 odtiene tmavo-sivá, piesková a svetlo-sivá.

Vyhriatie sauny
Teplota v saune by mala kolísať medzi 80-90°C. Treba počítať s tým, že teplý vzduch sa hromadí pri strope, preto sa teplota v rôznych výškach môže výrazne líšiť. Teplota pri podlahe by sa mala pohybovať okolo 20-25°C, v úrovni lavíc by mala byť teplota v rozmedzí 65-75°C a približne 10 cm pod stropom by teplota mala dosahovať 90°C. Teploty merajte min 10 cm od stien. Ak máte v úmysle vonkajšu saunu využívať aj v zimnom období, tak počítajte s tým, že na rýchlosť a najmä na výšku a rozloženie dosiahnutej teploty môžu mať úplne zásadný vplyv vonkajšie podmienky. Pri nízkych teplotách pod bodom mrazu a silnom zimnom chladnom vetre sa môže sauna vyhrievať výrazne dlhšiu dobu, prípadne dôjde k dosiahnutiu nižších teplôt. V prípade využívania sauny v zimnom období odporúčame podlahu sauny odizolovať od plochy, na ktorej je sauna postavená (pomocou tvrdeného polystyrénu, minerálnej vaty, PUR dosiek apod.). Podchladené základy môžu výrazne ochladzovať podlahu sauny a spôsobiť výrazné predĺženie doby vykúrenia priestoru. Prípadne saunu vybavte pecou navyše.

Skladovanie pred montážou
Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladovať vo vykurovanom priestore!

! Rozmery balenia sú 500 x 120 x 100 cm / 1300 kg.

Rozmer508 x 276 x 210 cm
Farbadrevo , sivá
Šírka508 cm
Typfínska sauna
Výška210 cm
Materiál konštrukcieseverský smrek
Materiál lavíc a príslušenstvaosikové drevo
Hĺbka k stene276 cm
Kapacita sauny3
Podlaha v baleníáno
Umiestnenieexteriér
Uzavretý priestor26.6 m3
Miesto na zemi13.1 m2
0 Produkt zatiaľ nikto neohodnotil Napísať recenziu
? % zákazníkov odporúča
0 hodnotení produktu
0 zákazníckych recenzií
5+ objednávok na tento produkt
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.
0 otázok

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
13 rokov skúseností Na trhu sme od roku 2009. Za túto dobu sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s viacerými zahraničnými dodávateľmi.
Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
Dodatočné zľavy Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom či pravidelnom odbere.
Poradenstvo Vždy sa nás môžete obrátiť s vašimi otázkami, ktoré vám radi zodpovieme - prostredníctvom facebooku, emailu či telefonicky.
Rýchlosť Snažíme sa doručiť vaše objednávky čo najskôr k vám. Priemerná doba dodania tovaru k zákazníkovi sú 3 dní.

Pomoc & Poradenstvo