• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
  • info@lacnestavebniny.sk

Vlnitá plechová krytina Maslen AluGAPA

Kód produktu: 40002222 Značka: Maslen
Približná cena dopravy 39,00 €
Spojenie masívneho vzhľadu s ľahkosťou hliníka do prémiového produktu, to je krytina ALUGAPA. Tvarom a výškou profilu pripomína veľmi obľúbenú betónovú škridlu. Je vyrobená z hliníku, preto je ju možné použiť takmer kdekoľvek.
43,35 € / m2
vrátane DPH
Cena za 1 m2 je 43,35 €
Upozornenie! Koncová cena sa môže dodatočne meniť na základe našich prepočtov. Každú jednu objednávku riešime individuálne so zákazníkom.
Vyberte farbu
Vyberte povrchová úpravu
m2
Doručenie 06.07 až 11.07.2022 Tovar je skladom
Detaily produktu Galéria Na stiahnutie Recenzie Diskusia

Upozornenie! Koncová cena sa môže dodatočne meniť na základe našich prepočtov. Každú jednu objednávku riešime individuálne so zákazníkom.

Krytina ALUGAPA sa vyrába z kvalitného hliníkového plechu hrúbky 0,70mm valcovaním za studena. Tvarovaním plechov získavame jedinečný a symetrický vzhľad s priečnymi prelismi. Prelisy výrazne zvyšujú kvalitatívne vlastnosti krytín, čo umožňuje ich dlhú životnosť.  Krytinu je možné si obstarať v dvoch farbách v  povrchovej úprave HB50 MAT.  Zložením, hrúbkou materiálu a kvalitou povrchovej úpravy sa krytina ALUGAPA radí medzi prémiové produkty na ktoré sa vzťahuje až 60 ročná záruka.

ODLIŠNOSTI MONTÁŽE KRYTINY AluGAPA
Pri montáži hliníkových strešných krytín je nutné dodržiavať niektoré zmeny oproti montáži oceľovej krytiny.
1) Do hliníkovej krytiny nie je možné kotviť žiadne strešné doplnky. Jedná sa najmä o hrebenáče a snehové zábrany, ktoré sa vždy kotvia až do strešných lát farmárskymi skrutkami 4,8x60mm. Latovanie pri hrebeni treba vždy aktuálne zhustiť tak, aby bolo možné hrebenáč do nich zakotviť.
V prípade nutnosti umiestnenia snehových zábran, je potrebné vylatovať aj v mieste kotvenia snehových zábran pred montážou strešnej krytiny. Následne sa snehové zábrany kotvia farmárskymi skrutkami 4,8x60mm.
2) Na spájanie plech - plech sa nepoužívajú skrutky 4,8x20mm ale 4,8x60mm a skrutka musí držať aj v latovaní.
3) Skrutky, ktoré sú dodávané pre hliníkové strešné krytiny sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. V prípade použitia iných spojovacích prvkov sa životnosť strešnej krytiny skracuje.
Pre výpočet skrutiek na strechu sa používa koeficient:
6 ks skrutiek 4,8x35mm na 1 m2 a 3,5 ks skrutiek 4,8x60mm na 1 m2. Zväčša sa počty skrutiek zaokrúhľujú na celé balenia. Skrutky 4,8x35mm sú balené po 250ks a 4,8x60mm sú balené po 100ks.

ODVETRANIE STRECHY:

Veľmi dôležité je kvalitné odvetranie strechy ako celku. Na hrebeni sa nechá medzera medzi krytinou o šírke cca 11 cm, ktorá sa prekryje univerzálnym vetracím pásom. Strešný plášť je potom odvetrávaný cez otvory medzi hrebenáčom a krytinou. Hrebenáče sa ku krytine skrutkujú do každej druhej hornej vlny. Po ukotvení strešnej krytiny a hrebenáčov sa pristupuje k montáži ďalších doplnkov ako sú snehové zábrany, horné záveterné lišty a podobne.


DELENIE KRYTINY:

Prestrihovacím nástavcom na vŕtačku. Všetky rezy je nutné zatrieť ochranným lakom a odstrániť kovové piliny, ktoré začnú v budúcnosti korodovať. Nikdy nepoužívať nástroje s brúsnymi kotúčmi, tie príliš zahrejú povrch v okolí rezu a tým sa naruší polyesterová vrstva. Odletujúce roztavené kúsky ocele - iskry sa pri dopade na strešnú krytinu zatavia do polyesterovej vrstvy /až v niekoľko metrovej vzdialenosti od rezania (a neskôr po niekoľkých mesiacoch až rokoch) spôsobujú vznik charakteristických žltých škvŕn s následnou hĺbkovou koróziou spôsobujúcou prehrdzavenie plechu. V prípade použitia deliacich zariadení s termickým efektom, zaniká nárok na uplatnenie záručných podmienok u výrobcu! V prípade montáže je nutné odstraňovať vznikajúce kovové piliny z povrchu plechu mäkkou kefkou!

SKLADOVANIE A MANIPULÁCIA:

Materiál je potrebné skladovať v suchom a vetranom sklade bez priameho slnka (možnosť zaparenia plechu) na paletách 20 cm od podlahy. Nesmie sa skladovať v hrane (na sebe) dlhšie ako 30 dní od dátumu vyrobenia, pretože vzniká nebezpečenstvo skondenzovania vzdušnej vlhkosti a tvorby bielej korózie. V prípade skladovania materiálu viac ako 30 dní je potrebné preložiť jednotlivé panely tenkými drevenými lištami a podložiť na jednej strane tak aby mohol vytiecť vzniknutý kondenz. Krátkodobo môže byť materiál skladovaný aj na otvorenom priestranstve, avšak palety s krytinou musia byť chránené pred priamym slnečným žiarením nepriesvitnou plachtou, prepúšťajúcou vzduch, s voľnými koncami. Materiál nesmie zmoknúť a musí byť chránený pred vniknutím vody do hrany materiálu. V prípade vniknutia vody do hrany materiálu je bezpodmienečne nutné jednotlivé panely porozkladať a nechať vysušiť.


POZOR !!! Plech skladovaný na otvorenom priestranstve je veľmi náchylný na podfúknutie vetrom. V prípade, ak uplynie čas od dodania do montáže viac ako 30 dní, nebude možné uznať reklamáciu týkajúcu sa kvality povrchovej úpravy.

Farbaral 7016 , ral 8017
Povrchová úpravahliník matný
Plošná hmotnosť1.9 kg / m2
Čístá šírka1080 mm
Celková šírka1180 mm
Výška profilu32 mm
Hrúbka laku25 µm
Min. sklon10 °
Máte skúsenosti s produktom?
Môžte vytvoriť hodnotenie.
Vytvoriť recenziu
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa
  • 13 rokov skúseností Na trhu od roku 2009. Spolupracujeme s viacerými známymi dodávateľmi zo Slovenska a Českej republiky.
  • Platobné možnosti Tovar je možné uhradiť dobierkou, prevodom či kartou
  • Partnerský program Nakupujete u nás často? Vieme vám ponúknuť individuálnu zľavu pri väčšom či pravidelnom odbere.

Pomoc & Poradenstvo

  • Pomoc pri objednávke Kontaktujte nás v prípade, že si neviete rady pri vytváraní objednávky. +421 903 229 601
  • Stále v kontakte Ak potrebujete zistiť iné informácie, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom mailu. info@lacnestavebniny.sk