• +421 903 229 601 (od 08:00 do 16:30)
 • info@lacnestavebniny.sk

Polykarbonátový skleník LANITPLAST Dodo

Kód produktu: LG2240 Značka: Lanit Plast
Polykarbonát 4mm, oblúkový tvar, joklová konštrukcia, vzdialenosť oblúkov 100cm, odolný krupobitiu, nevyžaduje základy, záruka 10 rokov na polykarbonát, UV ochrana, priechodný.
466,58 € / ks
vrátane DPH
Odborný konzultant
Cena za 1 ks je 466,58 €
Dĺžka
Šírka
ks
Pri zakúpení produktu dostanete ZDARMA
 • Špirálová tyč na rajčiny (set 4 ks) LANITPLAST
  v hodnote 8,96 €
 • Teplomer/Vlhkomer do skleníka LANITPLAST
  v hodnote 11,98 €
Doručenie na adresu od 25,00 € ·
Detaily produktu Galéria Na stiahnutie Recenzie Diskusia

Skleník DODO je ľahký na transport po jednotlivých balíkoch, a pritom vykazuje vďaka použitým materiálom vysokú odolnosť a stabilitu. Je ideálny pre záhradkárov, ktorí potrebujú skleník dopraviť na vzdialenejšie miesto záhrady, a pre tých, ktorí si chcú skleník diel po dieli v pokoji zostaviť sami bez pomoci ďalších osôb. Skleník DODO má hustotu nosných oblúkov 1m od seba. Nosné oblúky sú vyrobené z galvanicky pozinovaných oceľových profilov 40 x 20 mm a sú zložené z troch samostatných kusov (zasúvajú sa do seba a spoj sa istí skrutkou). Plastový polykarbonátový plášť je z britského polykarbonátu.

 • Oblúkový skleník
 • Vzdialenosť oblúkov 100cm
 • Konštrukcia - pozinované oceľové oblúky profil 40 x 20 mm
 • Britský polykarbonát hrúbky 4 mm
 • 2x dvojdielne dvere s ventilačným oknom - skleník je priechodný
 • Farba kovovo strieborná

Konštrukcia

Konštrukcia skleníka je z masívnych oblúkových trubiek 40 x 20 mm (pozdĺžniky a vzpery 20 x 15 mm). Materiál profilov je galvanicky pozinkovaný = na povrchu je vytvorená silná vrstva ochranného nekorodujúceho zinku. Jednotlivé rebrá nosných oblúkov sú od seba vzdialená 100 cm. Použité materiály garantujú vysokú únosnosť celej konštrukcie skleníka. Predné a zadné čelo skleníka majú dvojdielne dvere, ktoré možno spojiť západkou v jeden celok alebo je možné otvoriť iba hornú časť dverí ako okno v prednom alebo zadnom čelu. Skleník je priechodný. Ako príplatkové príslušenstvo možno dokúpiť automatický otvárač vetracieho okienka.

Upozornenie - dĺžka skleníka je uvádzaná vrátane presahov polykarbonátového plášťa cez okraj konštrukcie.

Polykarbonát

Veľmi kvalitný britský dvojstenný polykarbonát so silným UV filtrom (nekrehne, nežltne). Z dôvodu zaistenia maximálnej kvality je presklenie vyrobené z kvalitného polykarbonátu MARLON (výrobca Brett Martin Veľká Británia), ktorý v ČR prešiel náročným testami v štátom akreditovaných skúšobniach ako stavebný materiál. Navyše disponuje skúšobným protokolom zo Štátneho zdravotného ústavu Praha, ktorý potvrdzuje, že sa z polykarbonátu neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. Zmluvná záruka predĺžená na 10 rokov na nerozbitnosť polykarbonátu.

Balenie

Nosná konštrukcia (vrátane predných aj zadných dverí a okien v čelách), všetky potrebné spojovacie prvky + polykarbonátové dosky. Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - regály, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenie, strešné okno do plášťa skleníka.

Ukotvenie

Skleník v základe nepotrebuje žiadnu podmurovku, pretože konštrukcia skleníka obsahuje kotvy na zapustenie do zeme (ideálne je zabetónovanie kotiev) do hĺbky cca 20 - 25 cm.

Kotvy je možné do zeme aj iba zasypať a silne udupať. Do zeme sa zasype koniec oblúkov, ku ktorým je priskrutkovaný profil v tvare obráteného veľkého T, ktorý potom bráni vytrhnutiu skleníka zo zeme, v SR toto riešenie vzhľadom k silným letným búrkam neodporúčame. Skleník je možné ukotviť aj na murovanú alebo betónovú podmurovku, prípadne je možné skleník priskrutkovať k drevenému rámu.

Skleník nepotrebuje žiadnu podmurovku, pretože konštrukcia skleníka je pripravená na zapustenie do zeme. Skleník možno ale postaviť aj na podmurovke.

Dôležité upozornenia

 1. Pozor - pri tomto modele skleníka je potrebné dosky pre presný rozmer predného a zadného čela svojpomocne vyrezať z dodaných polykarbonátových dosiek podľa priloženého návodu.
 2. Ak máte v úmysle stavbu murované alebo betónové podmurovky (aj napriek tomu, že skleník Dnepra podmurovku nevyžaduje a je možné ho zapustiť priamo do zeme), tak ju vybudujte až po zakúpení skleníka a po postavení oceľovej konštrukcie skleníka. Uvádzané rozmery skleníka sú max vonkajšie pôdorysné rozmery skleníka a nemôžu byť použité pre vymeranie a stavbu podmurovky.
 3. V prípade používania prírodných hnojív (konský / kravský hnoj, slepičince, apod.), Umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe (v závislosti na intenzite hnojenie) dôjsť ku korózii oceľových dielov skleníka (konštrukcie, skrutky a pod).
Hrúbka polykarbonátu4 mm
Farbastrieborná
Dvere2ks na pántoch
Priechodnosťáno
Šírka dverí0.89 m
Výška dverí1.80 m
Materiál zaskleniapolykarbonát
Výstuha skleníkanie
Hrúbka profilu0.96 mm
Rozostup oblúkov67 cm
Rozmer2.10 x 3 m, 2.10 x 4 m, 2.10 x 5 m, 2.10 x 6 m, 2.10 x 7 m, 3.14 x 4 m, 3.14 x 6 m, 3.14 x 8 m
Hmotnosť60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 115 kg, 134 kg
Dĺžka3 m, 4 m, 5 m, 6 m, 7 m, 8 m
Šírka2.10 m, 3.14 m
Máte skúsenosti s produktom?
Môžte vytvoriť hodnotenie.
Vytvoriť recenziu
Recenzia slúži ako spätná väzba majiteľov produktu ostatným zákazníkom. Vaše komentáre, otázky a ďalšie pripomienky uvítame v diskusii pod produktom.

Notice: Undefined index: nb_visitor_id in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 9

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/7/3/73e8809b-0d48-457c-910f-c6635a5d6cec/lacnestavebniny.sk/web/app/libs/User.php on line 20
Máte otázky k danému produktu?
Najprv sa prihláste.
Prihlásiť sa

Pomoc & Poradenstvo